SP Ľubľana: Andrej Málek a Jakub Grigar sa umiestnili v K1 medzi elitou

Andrej Málek a Jakub Grigar sa v K1 mužov umiestnili v K1 Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskej Ľubľane medzi elitou, pričom obsadili 7. resp. 9. miesto.

Kvalifikačné aj semifinálové kolo sa u Andreja Máleka niesli v duchu tesných postupov, keďže sa kvalifikoval hraničnou 30. a 10. priečkou. Vo finále potvrdil víťaz minulotýždňových pretekov SP v domácom Čunove vynikajúcu formu, keď si pripísal 7. najrýchlejší čas.

Jakub Grigar si chcel napraviť chuť po zaváhaniach z predošlých týždňov. Mladý Lipták postúpil do semifinále zo 14. pozície, následne sa 4. miestom jednoznačne dostal do finále. Finálová jazda stále ešte len 22-ročnému kajakárovi priniesla nešťastnú päťdesiatku, no v konečnom účtovaní skončil na veľmi dobrej 9. priečke.

Preteky vyhral Giovanni de Gennaro z Talianska časom 83,10 pred domácim Petrom Kauzerom (+0,05) a Jiřím Prskavcom z Česka (+1,87).

Tretí zo Slovákov Martin Halčin obsadil 16. miesto.

Ženské kanoe dopadlo najlepšie pre hviezdnu Jessicu Foxovú z Austrálie v čase 103,06 pred Viktoriou Wolfhartovou z Rakúska (+1,16) a iba 15-ročnou Američankou Evy Leibfarthovou (+7,63).

Simone Glejtekovej patrila 24. pozícia, Soňa Maceková bola 32. v poradí.

Autor: Martin Horváth