Vynikajúci Alexander Slafkovský zaznamenal pódium v C1 SP v Ľubľane

Vynikajúci Alexander Slafkovský zaznamenal pódium v C1 v rámci Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskej Ľubľane s odstupom 2,08 sekundy pri jednom dotyku s bránou.

Slovenský reprezentant si v kvalifikácii pripísal 4. najrýchlejšiu jazdu, čím s prehľadom postúpil. Semifinále prinieslo 36-ročnému skúsenému singlistovi taktiež 4. priečku a mohol sa tešiť na finálové zápolenie. Vo finále predviedol rodák z Liptovského Mikuláša výborný výkon, pričom napokon s dvomi trestnými sekundami skončil na skvelom 3. mieste.

Veľmi dobrý výsledok zaznamenal takisto nestarnúci Michal Martikán, ktorý obsadil kvalitnú 5. pozíciu s odstupom 4,19 sekundy pri dvojsekundovej penalizácii. Druhé mužovi z Čunova Matejovi Beňušovi patrilo 17. miesto.

V Slovinsku zvíťazil Roberto Colazingari z Talianska časom 87,48 pred domácim Anžem Berčičom (+1,36).

Ženský kajak opanovala takisto Talianka Stefanie Hornová v čase 94,13 pred tamojšou Evou Terceljovou (+0,26) a Viktoriou Usovou z Ukrajiny (+0,91).

Jana Dukátová bola blízko finálových brán, keď zaknihovala 12. priečku. Elena Kaliská sa kvôli nešťastnej päťdesiatke 28. pozíciou nekvalifikovala do finále.

Autor: Martin Horváth