Tour de France 21. etapa: Na Champs-Élysées sa z triumfu tešil Jordi Meeus, Peter Sagan tesne za top 10

Foto: twitter.com/LeTour

V Paríži sa po dramatickom špurte prekvapivo tešil Jordi Meeus z Bory – Hansgrohe. Peter Sagan finišoval tesne za najlepšou desiatkou.

Posledná etapa na 110. ročníku Tour de France mala tradične oslavný charakter. Od úvodných kilometrov sa jazdilo uvoľnene a čakalo sa na záver na Champs-Élysées. Do svojej poslednej etapy na starej dáme dnes nastúpil aj držiteľ siedmych zelených dresov Peter Sagan. 33 – ročný Slovák sa rozhodol ukončiť svoju profesionálnu cyklistickú kariéru.

Pretekať sa začalo až 56 kilometrov pred páskou, keď pelotón dorazil do známych uličiek Paríža. Aj napriek tomu, že dnes to mal byť hromadný dojazd pred balíkom sa ocitlo hneď niekoľko pretekárov. Na chvíľu v úniku jazdil aj Tadej Pogačar.

Jazdilo sa aktívne aj v poslednom okruhu. Šprintérske zostavy však kontrolovali situáciu. V pelotóne sa zápolilo o najlepšie pozície do posledných metrov. Dôležitá bola zákruta len 700 metrov pred cieľom. Mathieu van der Poel priviedol do záverečných metrov na čele Jaspera Philipsena.

Avšak opäť sme mohli na tohtoročnej Tour de France dramatický šprint, v ktorom si to rozdalo kvarteto pretekárov. Napokon v víťazovi musela rozhodnúť cieľová fotografia. Muža v zelenom drese Jaspera Philipsena dokázal zdolať Jordi Meeus z Bory – Hansgrohe.

Trojnásobný majster sveta Peter Sagan vo svojej poslednej etape došpurtoval na 11. mieste.

Celkovým víťazom 110. ročníka starej dámy sa stal Jonas Vingegaard. Dán vo farbách Jumbo – Visma predvádzal na tohtoročnej Tour skvelé výkony a dokázal odpovedať na každý atak jeho najväčšieho súpera Tadeja Pogačara. Slovinec získal druhé miesto v celkovom poradí a v bielom drese sa stal najlepším jazdcom do 23. rokov.

Bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si domov odnesie Giulio Ciccione z Bahrian Victorious. V bodovacej súťaži triumfoval Jasper Philipsen z tímu Alpecin – Deceuninck.

Tour de France 21. etapa – Top 11

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com