Tour de France 19. etapa: V dramatickom šprinte o milimetre zvíťazil Matej Mohorič

Foto: twitter.com/LeTour

O víťazovi dnes rozhodli milimetre. Cieľovú pásku preťal pred súperom Matej Mohorič.

Dnes bola na programe klasikárka etapa, ktorá mohla priniesť hneď niekoľko scenárov. Hneď od ostrého štartu začali pretekári v pelotóne nastupovať s cieľom vytvoriť únik. 157 kilometrov pred páskou atakoval z balíka aj Peter Sagan. Slovák si vytvoril odstup a čakal či sa k nemu niekto pripojí.

Jeho nástup bol však pokorený. Po viacerých pokusoch sa na čele vyprofilovala skupina ôsmich pretekárov. Tým však hlavné pole doprialo najviac minútu a pól. Aktivita stála Petra Sagana potrebné sily a spolu zo skupinou pretekárov vypadol z pelotónu.

Zvlnený profil nadelil štartové pole. Vytvorilo sa viacero skupín. 65 kilometrov pred cieľom bol únik dostihnutý početnou skupinou favoritov. Na čele sa vytvorila 36-členná skupina. Z tej sa opäť začalo nastupovať. Priebeh etapy bol dramatický aj táto skupina sa rozdelila a vyprofilované trio na čele prenasledovalo deväť jazdcov.

Do cieľa zostávalo 10 kilometrov a vedúca trojica Kasper Asgreen, Matej Mohorič a Ben O´Connor mala už takmer pól minúty k dobru pred skupinou prenasledovateľov. To nahrávalo do kariet práve čelu pretekov. Na posledných dvoch kilometroch bolo jasné že víťaza spoznáme z vedúceho tria.

Na záverečných metroch sme sledovali dramatický špurt tria. Pásku preťali takmer identicky Kasper Asgreen a Matej Mohorič. O tom kto triumfoval v dnešnej etape rozhodla až cieľová fotografia. Napokon sa tešil Matej Mohorič, ktorí zvíťazil o milimetre.

33-ročný Peter Sagan dnes napokon finišoval na 149. mieste.

Tour de France 19.etapa – Top 10

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com