Skvelý Matej Beňuš vybojoval pódium v C1 SP na domácej vode v Čunove

Skvelý Matej Beňuš vybojoval pódium v C1 Svetového pohára vo vodnom slalome v Čunove, keď obsadil 2. miesto s odstupom 0,30 sekundy. Rodák z Bratislavy postúpil do semifinále 18. najrýchlejším kvalifikačným časom. V semifinále si 31-ročný singlkanoista zaistil postup vďaka 9. pozícii. Finálovú jazdu zvládol strieborný medailista z Ria náramne a napokon skončil na výbornej 2. priečke. Do top 5 sa vtesnal Alexander Slafkovský, ktorý skončil ako 5. v poradí s odstupom 5,32 sekundy pri jednom dotyku s bránou. Darilo sa takisto 6. Michalovi Martikánovi, pričom zaknihoval odstup 5,51 sekundy pri šesťsekundovej penalizácii. Preteky opanoval Franz Anton z Nemecka v čase 96,02, stupne víťazov doplnil Luka Božič zo Slovinska pri strate 1,30 sekundy. Kajak žien ovládla Corinna Kühnleová z Rakúska časom 99,71 pred Luukou Jonesovou z Nového Zélandu (+0,94) a Ricardou Funkovou z Nemecka (+2,34). Zo Sloveniek najvyššie skončila Jana Dukátová, 36-ročná mamička zaknihovala 16. miesto. Eliška Mintálová mala na konte 30. pozíciu po smolných päťdesiatkach v semifinále. Elena Kaliská 45. priečkou nešťastne nepostúpila z kvalifikácie kvôli jednej neprejdenej bráne.   Autor, Foto: Martin Horváth