Okolo Švajčiarska: Peter Sagan obhájil čierny dres

Okolo Švajčiarska: Peter Sagan obhájil čierny dres

Foto: Twitter

Rodák zo Žiliny Peter Sagan sa stal držiteľom čierneho dresu v bodovacej súťaži na pretekoch Okolo Švajčiarskapred Eliom Vivianim z Deucenincku – Quick-step. Slávny Slovák vybojoval čierny dres na švajčiarskych cestách už po ôsmykrát a vytvoril nový rekord.

Poslednú etapu s prívlastkom kráľovská ovládol Hugh Carthy z tímu EF Education First. Britský cyklista atakoval už na prvom stúpaní a svoj atak dokázal vďaka silným nohám pretaviť v etapové víťazstvo.

Organizátori si pripravili na záver naozaj nároční profil. Hoci bola trať pozmenená stále obsahovala náročné stúpania. Cyklisti začali stúpať už od prvých kilometrov. Práve prvý kopec priniesol pokusy o vytvorenie skupiny na čele. Po snahe niekoľkých pretekárov sa na čele pretekov usadil len jeden jazdec Hugh Carthy, za ktorým sa utvorila štvorica prenasledovateľov.

Aj napriek tomu, že kopce kategórie HC značne vyselektovali pelotón a skupina prenasledovateľov sa stále menila, počas celého dňa jazdil na čele pretekov 24-ročný Hugh Carthy. Dokázal pokoriť všetky tri hodnotené stúpania a vyhrať vo vrchárskej súťaži. Jeho celodenná snaha bola odmenená etapovým víťazstvom.

O tempo v balíku sa staral tím Ineos so žltým Eganom Bernalom. Ten si dokázal postrážiť najväčšieho súpera Rohana Dennisa, a tak si aj po poslednej previerke obliekol žltý dres pre víťaza v celkovom poradí.

Trojnásobný majster sveta preťal cieľ na 69. mieste s osemnásťminútovou stratou na víťaza. 

Výsledky 9. etapy Okolo Švajčiarska

9.-etapa-výsledky

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*