V Minsku štartujú II. Európske hry, predstaví sa 75 Slovákov

Foto: Andrej Galica

V bieloruskom Minsku otváracím ceremoniálom dnes odštartujú II. Európske hry, na ktorých sa predstaví 75 Slovákov.

Najväčšie nádeje budeme vkladať najmä do strelcov, pričom Zuzana Štefečeková a Erik Varga obhajujú zlato v tímovom trape z Baku 2015. Erik Varga takisto získal striebro v trape, na ktoré by chcel nadviazať aj v metropole Bieloruska. Vlajkonosičom slovenskej výpravy bude obhajca bronzu v disciplíne vzduchová pištoľ na 10 metrov Pavol Tužinský.

Boxer Viliam Tankó sa bude snažiť v kategórii do 60 kg napodobniť svoj medailový úlovok z Azerbajdžanu, kde vybojoval bronzovú medailu.

Veľkú kvalitu vždy majú slovenskí rýchlostní kanoisti, ktorí z vrcholných podujatí pravidelne nosia domov cenné kovy.

Atléti budú štartovať v novej disciplíne nazvanej DNA (Dynamic New Athletics), v ktorej sa predstavia miešané tímy pozostávajúce z 8 žien a 7 mužov. Súťažiť sa bude v 9 disciplínach, o medailistoch rozhodne záverečná stíhacia štafeta.

RTVS bude každý deň vysielať súhrnné zostrihy z tohto podujatia.

Nominácia a program Slovákov na II. EH v Minsku

ATLETIKA

Nominácia: Ján Volko (100 m), Šimon Bujna (4×400 m mix, náhradník na 100 m), Denis Danáč (stíhacia štafeta – 400 m, náhradník na 4×400 m mix), Marco Adrien Drozda (110 m prek.), Alexander Jablokov (stíhacia štafeta 800 m), Martin Kučera (4×400 m mix), Lukáš Beer (skok do výšky) + Monika Weigertová (100 m, stíhacia štafeta – 200 m, 4×400 m mix), Iveta Putalová (4×400 m mix, náhradníčka na stíhaciu štafetu – 600 m alebo 200 m), Alexandra Štuková (stíhacia štafeta – 600 m), Stanislava Lajčáková (100 m prek.), Júlia Hanuliaková (hod oštepom), Lucia Vadlejch (skok do diaľky, náhradníčka na 100 m prek. a na hod oštepom), náhradníci Tomáš Zeman (skok do výšky), Jakub Bottlik (100 m prek., stíhacia štafeta na 400 m), Patrik Dӧmӧtӧ(stíhacia štafeta – 400 m) + Daniela Ledecká (4×400 mix a stíhacia štafeta – 600 m alebo 200 m), Jana Velďáková (skok do diaľky), Monika Baňovičová(univerzálna náhradníčka)

23. júna: 12:00 – 14:00 DNA miešané tímy kvalifikácia A

25. júna: 14:00 – 16:00 DNA miešané tímy štvrťfinále E, 17:40 – 19:40 DNA miešané tímy štvrťfinále F20:00 – 22:00 DNA miešané tímy štvrťfinále G

26. júna: 17:40 – 19:40 DNA miešané tímy semifinále H, 20:00 – 22:00 DNA miešané tímy semifinále I

27. júna: 18:00 – 20:00 DNA miešané tímy finále

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

NomináciaCsaba Zalka (K1 200 m, K4 500 m), Ákos Gacsal (K1 1000 m), Peter Gelle, Adam Botek (K2 1000 m), Samuel Baláž (K4 500 m, K1 5000 m), Erik Vlček, Gábor Jakubík (K4 500 m), Matej Rusnák (C1 5000 m, 1000 m) + Ivana Mládková (K1 200 m, K1 500 m), Gabriela Ladičová (C1 200 m), Jessica Zatlkajová, Mariana Petrušová (K2 500 m), Lucia Valová, Hana Mikéciová (C2 500 m)

25. jún: 9:00 K1 1000 m M rozjazdy, 9:21 C1 1000 m M rozjazdy, 9:43 K2 500 m Ž rozjazdy, 10:03 K2 1000 m M rozjazdy, 14:00 K1 500 m Ž rozjazdy, 14:15 K4 500 m M rozjazdy, 14:25 C2 500 m Ž rozjazdy, 15:30 K1 1000 m M semifinále, 15:44 C1 1000 m M semifinále, 15:59 K2 500 m Ž semifinále, 16:30 K2 1000 m M semifinále, 16:52 K1 500 m Ž semifinále, 17:15 C2 500 m Ž semifinále

26. jún: 10:00 K1 1000 m M B-finále, 10:10 K1 1000 m M A-finále, 10:20 C1 1000 m M A-finále, 10:35 K2 500 m Ž A-finále, 11:15 K2 1000 m M A-finále, 14:00 K1 200 m Ž rozjazdy, 14:15 K1 200 m M rozjazdy, 14:40 C1 200 m Ž rozjazdy, 16:00 K1 200 m Ž semifinále, 16:10 K1 200 m M semifinále, 16:25 C1 200 m Ž semifinále

27. jún: 10:00 K1 500 m Ž B-finále, 10:10 K1 500 m Ž A-finále, 10:20 K4 500 m M A-finále, 10:50 C2 500 m Ž A-finále, 14:00 K1 200 m Ž B-finále

inále, 14:05 K1 200 m M B-finále, 14:10 C1 200 m Ž B-finále, 14:20 K1 200 m Ž A-finále, 14:25 K1 200 m M A-finále, 14:35 C1 200 m Ž A-finále, 16:30 K1 5000 m M finále

Poznámka: Regata rýchlostných kanoistov má zároveň status majstrovstiev Európy.

ŠPORTOVÁ STREĽBA

Nominácia – 10 športovcov (5 + 5): Erik Varga, Marián Kovačócy (obaja trap, mix trap), Juraj Tužinský (vzduchová pištoľ 10 m), Patrik Jány (vzduchová puška 10 m), Matej Medveď(ľubovoľná malokalibrovka 3×40) + Zuzana Rehák Štefečeková, Jana Špotáková (obe trap, mix trap), Danka BartekováVeronika Sýkorová (skeet), Martina Maršálková (vzduchová pištoľ 10 m)

Dejiská: Shooting Centre (pištoliarske a puškárske disciplíny), resp. Sporting Club (brokové disciplíny)

22. júna: 9:00 – 14:20 trap M a trap Ž kvalifikácia

23. júna: 9:00 – 14:30 trap M a trap Ž kvalifikácia, 15:45 – 18:30 trap Ž finále, trap M finále, 9:15 – 12:30 vzduchová pištoľ 10 m M a vzduchová pištoľ Ž kvalifikácia, 11:30 – 14:25 finále

24. júna: 9:15 – 12:30 vzduchová puška 10 m M kvalifikácia, 13:00 – 15:00 finále, 19:00 – 14:00 mix trap kvalifikácia, 15:45 – 17:15 mix trap finále

26. júna: 9:45 – 12:30 ľubovoľná malokalibrovka 3×40 M kvalifikácia, 13:30 – 14:40 finále

27. júna: 9:00 – 15:30 skeet Ž kvalifikácia, 16:45 – 19:30 skeet Ž finále

CESTNÁ CYKLISTIKA

NomináciaPatrik Tybor, Marek Čanecký (preteky s hromadným štartom, časovka), Jan Andrej Cully, Juraj Bellan, Matúš Štoček (preteky s hromadným štartom), Alžbeta Bačíková-Pavlendová (preteky s hromadným štartom, časovka)

Program:

22. júna: 12:30 – 15:00 preteky Ž s hromadným štartom na 120 km

23. júna: 12:00 – 16:30 preteky M s hromadným štartom na 180 km

25. júna: 10:00 – 12:15 časovka Ž na 28,6 km, 13:00 – 16:15 časovka M na 28,6 km

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA

NomináciaMartin Chren (omnium), Štefan Michalička (scratch), Andrej Strmiska (bodovacie preteky) + Alžbeta Bačíková-Pavlendová (scratch, omnium, madison), Tereza Medveďová (bodovacie preteky, stíhacie preteky, madison)

Program:

27. júna: 19:10 – 19:55 bodovacie preteky Ž finále, 19:55 – 20:20 scratch M finále

28. júna: 19:30 – 19:50 scratch Ž finále

29. júna: 12:05 – 12:20 omnium Ž – prvá časť, 13:15 – 13:30 druhá časť, 16:50 – 17:10 tretia časť, 19:05 – 10:35 štvrtá časť, 19:35 – 20:30 bodovacie preteky M finále

30. júna: 9:00 – 9:45 stíhacie preteky Ž kvalifikácia, 14:10 – 14:25 súboje o bronz a finále, 10:20 – 10:35 omnium M – prvá časť, 11:35 – 11:55 druhá časť, 14:50 – 15:10 tretia časť, 17:30 – 18:00 štvrtá časť, 17:00 – 17:30 madison Ž finále

BOX

Nominácia Viliam Tankó (do 60 kg), Michal Takács (do 64 kg), Tomáš Zöld (do 69 kg), Andrej Csemez (do 75 kg), Matúš Strnisko (do 81 kg), Dávid Michálek (do 91 kg)

Program:

22. júna: 14:00 – 17:00 do 69 kg M a do 75 kg M 1. kolo, 18:30 – 21:30 do 60 kg M, 69 kg M a do 81 kg M 1. kolo

23. júna: 14:00 – 17:15 do 91 kg M 1. kolo, 18:30 – 21:45 do 64 kg M 1. kolo

24. júna: 18:30 – 20:30 do 69 kg M 2. kolo

25. júna: 14:00 – 17:00 do 60 kg M, do 64 kg M a do 81 kg M 2. kolo, 18:30 – 20:30 do 75 kg M a do 91 kg M štvrťfinále

26. júna: 14:00 – 17:00 do 69 kg M štvrťfinále, 18:30 – 21:30 do 60 kg M, do 64 kg M a do 81 kg M štvrťfinále

28. júna: 14:00 – 17:30 do 60 kg M, do 69 kg M a do 81 kg semifinále, 18:30 – 22:30 do 64 kg M, do 75 kg M a do 91 kg M semifinále

29. júna: 16:00 – 18:55 do 60 kg M, do 69 kg M finále, do 81 kg M finále, do 75 kg M finále, do 91 kg M finále

30. júna: 12:00 – 15:20 do 64 kg M finále

Poznámka: Turnaj v boxe má zároveň status majstrovstiev Európy.

DŽUDO

Nominácia: Matej Poliak (do 66 kg), Filip Štancel (do 81 kg), Peter Žilka, Milan Randl (do 90 kg)

Program:

22. júna: 10:30 – 15:40 do 66 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 19:10 zápasy o bronz a finále

23. júna: 10:30 – 15:15 do 81 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 18:55 zápasy o bronz a finále

24. júna: 10:30 – 15:15 do 90 kg M vyraďovacie kolá, semifinále, opravy, 17:00 – 19:10 zápasy o bronz a finále

Poznámka: Turnaj v džude má zároveň status majstrovstiev Európy.

STOLNÝ TENIS

NomináciaĽubomír Pištej (dvojhra M, miešaná štvorhra), Wang Jang (dvojhra M) + Barbora Balážová (dvojhra Ž, miešaná štvorhra), Taťjana Kukuľková (dvojhra Ž)

Program:

22. júna: 10:00 – 20:00 dvojhra M a dvojhra Ž 1. a 2. kolo

23. júna: 10:00 – 11:30 miešaná štvorhra 1. kolo, 13:00 – 21:00 dvojhra M a dvojhra Ž 3. kolo

24. júna: 10:00 – 11:30 miešaná štvohra štvrťfinále, 13:00 – 21:00 dvojhra M a dvojhra Ž 4. kolo

25. júna: 10:00 – 12:00 miešaná štvorhra semifinále, 13:00 – 17:00 dvojhra M a dvojhra Ž štvrťfinále, 18:00 – 19:00 miešaná štvorhra o bronz, 19:00 – 20:00 miešaná štvorhra finále

26. júna: 10:00 – 14:00 dvojhra M a dvojhra Ž semifinále, 16:00 – 17:00 dvojhra Ž o bronz, 17:00 – 18:00 dvojhra M o bronz, 18:00 – 19:00 dvojhra ž finále, 19:00 – 20:00 dvojhra M finále

LUKOSTREĽBA

NomináciaVladimír Hurban ml. (olympijský luk M, mix) + Denisa Baránková (olympijský luk Ž, mix)

Program:

21. júna: 9:45 – 12:30 olympijský luk M nasadzovacie kolo, 14:45 – 17:30 olympijský luk Ž nasadzovacie kolo

23. júna: 9:00 – 10:40 olympijský lux mix štvrfinále, 10:40 – 11:30 olympijský luk mix semifinále, 15:10 – 15:35 olympijský luk mix o bronz, 15:35 – 16:00 olympijský luk mix o zlato

24. júna: 9:00 – 17:00 olympijský luk M prvé a druhé kolo eliminácie

25. júna: 9:00 – 17:00 olympijský luk Ž prvé a druhé kolo eliminácie

26. júna: olympijský luk Ž 9:00 – 11:00 osemfinále, 11:00 – 12:00 štvrťfinále, 12:00 – 12:30 semifinále, 15:30 – 15:45 o bronz, 15:45 – 16:00 o zlato

27. júna: olympijský luk M 11:10 – 13:10 osemfinále, 13:10 – 14:10 štvrťfinále, 14:10 – 14:40 semifinále, 14:40 – 14:55 o bronz, 14:55 – 15:10 o zlato

BEDMINTON

NomináciaMartina Repiská (dvojhra)

Program:

24. júna: 9:00 – 15:40 a 16:00 – 22:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách

25. júna: 9:00 – 15:40 a 16:00 – 22:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách

26. júna: 9:00 – 14:40 a 15:00 – 21:00 dvojhra Ž zápasy v skupinách

27. júna: 10:00 – 15:20 dvojhra Ž zápasy o postup do štvrťfinále

28. júna: 10:00 – 16:40 dvojhra Ž štvrťfinále

29. júna: 10:00 – 15:40 dvojhra Ž semifinále

30. júna: 12:00 – 16:00 dvojhra Ž finále

SAMBO

Nominácia: Silvia Reviláková (do 52 kg)

Program:

23. júna: 10:00 – 13:59 do 52 kg Ž štvrťfinále, semifinále a opravy, 17:00 – 18:00 zápasy o bronz a o zlato

KARATE

Nominácia: Miroslava Kopúňová (kumite do 68 kg).

Program:

29. júna: 10:55 – 12:19 kumite do 68 kg Ž kvalifikácia, 16:15 – 16:31 semifinále, 18:01 – 18:09 finále

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

NomináciaChiara Bunce (viacboj)

Program:

27. júna: 13:00 – 16:00 a 17:00 – 20:00 kvalifikácia viacboja Ž

29. júna: 14:00 – 16:30 finále viacboja Ž

30. júna: 13:00 – 16:35 finále na náradiach Ž

ZÁPASENIE

NomináciaAchsarbek Gulajev (voľný štýl do 74 kg).

25. júna: 11:00 – 13:40 voľný štýl do 74 kg M osemfinále a štvrťfinále, 18:00 – 19:20 semifinále

26. júna: 11:00 – 14:10 voľný štýl do 74 kg M opravy, 18:40 – 20:40 zápasy o bronz a finále

Kompletný program II. EH v Baku

Zdroj – nominácia a program Slovákov: olympic.sk

Autor: Martin Horváth

 

 

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*