Na P-T-S v Šamoríne sa zrodilo viacero rekordov

Na mítingu P-T-S v Šamoríne sa včera zrodilo viacero rekordov.

Daniela Ledecká v behu na 400 m cez prekážky vytvorila slovenské historické maximum, keď dobehla do cieľa v čase 56,79.

O rekordy podujatia a svetové výkony roka sa postarali naša Mária Katerinka Czaková v chôdzi na 3000 m časom 12:30,32 (zároveň slovenský rekord) a Ayanleh Suleiman z Džibuti na tisícke za 2:16,52. Najlepší svetový čas roka dosiahol aj Dawid Tomala z Poľska v čase 11:00,36.

Tohtoročné slovenské maximá v hlavnom programe zaznamenali takisto Ján Volko na 100 m za 10,38, Martin Kučera na 400 m cez prekážky (50,85), chodec Dominik Černý na 3000 m v čase 11:04,16 a trojskokan Tomáš Veszelka za 16,24 metra.

Výsledky P-T-S v Šamoríne

ŽENY

400 m: 1. Belimpasakiová (Gréc.) 51,96 – rekord štadióna, 2. Priceová (Kan.) 52,32, 3. Barrieová (Sierra Leone) 52,34

800 m: 1. Hailuová (Et.) 2:00,95, 2. Gajanová (SR) 2:01,88, 3. Bakerová (V. Brit.) 2:03,03,… 8. Putalová 2:05,63 – osobný rekord, 9. Štuková (obe SR) 2:06,29

100 m prek. (-1,0): 1. Ploticynová (Ukr.) 13,15, 2. K. Williamsová (USA) 13,15, 3. Kerekesová (Maď.) 13,24,… Lajčáková (SR) na finále nenastúpila, rozbehy – I. (-1,3): K. Williamsová 13,06, Ploticynová 13,29, Lajčáková 13,45, Pesirídouová (Gréc.) 13,48, II. (-1,5): Hermanová 13,17, Zagréová 13,31, Kerekesová 13,34, Korteová 13,40

400 m prek.: 1. Seymourová (USA) 55,92 – rekord štadióna, 2. Rudakovová (Rus.) 56,08, 3. Aminatová (Bahr.) 56,68,… 6. Ledecká (SR) 56,79 – slovenský rekord

diaľka (Memoriál E. Šuranovej): 1. K. Williamsová (USA) 655, 2. Gardaševičová (Srb.) 631, 3. Nguyenová (Maď.) 628,… 8. J. Velďáková (SR) 603

3000 m chôdza: 1. Katerinka Czaková (SR) 12:30,32 – najlepší slovenský výkon histórie, svetový výkon roka, rekord mítingu i štadióna 2. Madarászová (Maď.) 12:47,04, 3. Drahotová (ČR) 13:01,23, 4. Hornáková 13:28,57, 5. Burzalová (obe SR) 13:46,47

MUŽI

100 m (-0,9): 1. Belcher (USA) 10,18, 2. C. Greene (Antigua) 10,24, 3. Do Nascimento (Braz.) 10,26,… 8. Volko (SR) 10,43, rozbehy – I. (-0,6): Greene (Antigua) 10,23, Do Nascimento (Braz.) 10,30, Gray (USA) 10,31, Volko (SR) 10,38 – slovenský výkon roka, II. (-1,2): Belcher (USA) 10,29, Hyman 10,39, Kilty 10,41, Ogunlewe (Nig.) 10,41

1000 m: 1. Souleiman (Džib.) 2:16,51 – svetový výkon roka, rekord mítingu i štadióna, 2. C. Kipruto (Keňa) 2:16,92, 3. Langford (V. Brit.) 2:17,47

3000 m prek.: 1. Soboka 8:24,80 – rekord štadióna, 2. Amare (obaja Et.) 8:25,56, 3. Sikowo (Ug.) 8:25,91,… 9. Mazúch (SR) 9:26,03

400 m prek.: 1. Dutch (USA) 49,26 – rekord štadióna, 2. Zazini (JAR) 49,29, 3. Kase Hann (Fr.) 49,74,… 5. M. Kučera 50,85 – slovenský výkon roka, 6. Baluch 52,60 – osobný rekord, 7. Dömötör (všetci SR) 52,66 – osobný rekord

výška: 1. Ghazal (Sýria) 230 – rekord štadióna, 2. Rivera (Mex.) 224, 3. Barry (Bah.) 220

trojskok: 1. Ch. Taylor (USA) 17,33 – rekord štadióna, 2. D. Scott (obaja USA) 16,68, 3. A. Díaz (Kuba) 16,34,… 5. Veszelka 16,24 – slovenský výkon roka, 8. Šuba (obaja SR) 15,04

oštep: 1. Mrzyglód (Poľ.) 82,31, 2. Kotkavec (Biel.) 80,81, 3. Štrobinders (Lot.) 80,33,… 7. Michalec 65,38, 8. Bartoň (obaja SR) 62,55

3000 m chôdza: 1. Tomala (Poľ.) 11:00,36 – svetový výkon roka, 2. D. Černý (SR) 11:04,16 – slovenský výkon roka a osobný rekord, 3. Shange (JAR) 11:14,01, 4. Úradník (SR) 11:31,54,… 7. Rízek (obaja SR) 11:57,12

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*