Počas nedele v Liptovskom Mikuláši bol najvyššie z našich Martin Halčin v K1

Počas nedele v Liptovskom Mikuláši bol najvyššie z našich Martin Halčin v K1

Počas nedele bol v rámci Svetového pohára vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši najlepší z našich kajakár Martin Halčin, keď obsadil potešujúce 8. miesto s odstupom 6,16 sekundy.

Bývalý majster Európy v juniorských kategóriách sa do finále prebojoval zo 4. priečky. Na domácej vode po kvalitnej jazde, ktorá by mu bez trestných sekúnd vyniesla pomyselné striebro, skončil napokon na 8. pozícii.

Preteky opanoval bezchybný Sebastian Schubert z Nemecka časom 92,06 pred Dariuszom Popielom z Poľska (+0,71; 2) a Josephom Clarkom z Veľkej Británie (+0,95; 0).

Jakub Grigar sa umiestnil na 14. mieste, Jakubovi Stanovskému patrila celkovo 50. priečka.

Vodnoslalomárska obojživelníčka Jessica Foxová zaznamenala druhý víkendový vavrín, sympatická Austrálčanka si podrobila kategóriu C1 časom 106,34 bez dotyku. Pódium doplnili druhá Tereza Fišerová z Česka (+7,62; 0) a tretia Mallory Franklinová z Veľkej Británie (+8,76; 4).

Slovenské reprezentantky Monika Škáchová, Soňa Stanovská a Simona Maceková figurovali v semifinále na 16., 21. resp. 29. priečke. Zaujímavosťou je, že bez desiatich trestných sekúnd by Monika Škáchová semifinálové kolo dokonca vyhrala.

Výsledky – SP vo vodnom slalome Liptovský Mikuláš –  K1 mužov K1M_FI_24@Final Results

Výsledky – SP vo vodnom slalome Liptovský Mikuláš – C1 žien C1W_FI_24@Final Results

Foto: Ivana Drobáňová, Martin Horváth

Autor: Martin Horváth

 

Google+ Linkedin