Cyklistika: Amstel Gold Race odštartuje sériu ardénskych klasík, v pelotóne sa objaví Peter Sagan

Cyklistika: Amstel Gold Race odštartuje sériu ardénskych klasík, v pelotóne sa objaví Peter Sagan

Aktuálny víťaz Paríž – Roubaix Peter Sagan sa v profi pelotóne opäť predstaví už v nedeľu v rámci Amstel Gold Race.

Pre žilinského rodáka to bude štvrtá účasť na týchto pretekoch po päťročnej pauze. Najlepší výsledok si odniesol v roku 2012, kedy finišoval na treťom mieste. Fenomenálny Slovák sa na štart postaví ako jeden z favoritov. Môže nadviazať na skvelú formu a vynikajúce výkony v tohtoročnej klasikárskej sezóne.

Medzi najdôležitejšie časti pretekov patrí kopec Cauberg, ktorý budú jazdci prekonávať celkovo trikrát. Najkľúčovejší bude posledný prejazd. Uskutoční sa necelých dvadsať kilometrov pred cieľom, a tak je to dobrá šanca na útok. Na zvyšných devätnástich kilometroch pretekárov čakajú už len dve stúpania, tie však nie sú až tak náročné. Predpokladá sa, že vďaka minuloročnej zmene v itinerári môžeme očakávať vytvorenie početnejšej skupiny, v ktorej sa bude napokon bojovať o víťazstvo.

Obhájiť triumf sa pokúsi Philippe Gilbert z Belgicka. V minulých ročníkoch tu dokázal triumfovať dovedna štyrikrát. V drese Quick – Step Floors sa predstaví aj Niki Terpstra. Greg Van Avermaet z tímu BMC sa bude snažiť prelomiť smolu a odniesť si premiérové víťazstvo z tohtoročných klasík. Nesmieme zabúdať ani na víťaza Miláno – San Rémo, Vincenza Nibaliho. Počítať by sme mali aj s Poliakom Michalom Kwiatkowskim či Španielom Alejandrom Valvedrem.

Priamy prenos budeme môcť sledovať na Eurosporte od 14:45.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com