SP Pau: Fantastický Alexander Slafkovský ovládol druhé preteky za sebou, Jana Dukátová na pódiu

SP Pau: Fantastický Alexander Slafkovský ovládol druhé preteky za sebou, Jana Dukátová na pódiu

Slafkovsky-podiunSlovenský singlkanoista Alexander Slafkovský ovládol druhé preteky Svetového pohára vo vodnom slalome za sebou, keď dokázal po Seu tento fantastický úspech zopakovať aj vo francúzskom Pau. Rodák z Liptovského Mikuláša sa momentálne nachádza vo svojej disciplíne na čele rebríčka celého vodnoslalomárskeho kolotoča.

Výborne si počínala takisto bronzová z ME v Liptovskom Mikuláš Jana Dukátová, ktorá v K1 vybojovala pódiové druhé miesto.

Tomáš Kučera s Jánom Bátikom obsadili kvalitné štvrté miesto, čím potvrdili veľmi dobrú formu.

Do top 10 sa pozrel aj náš kvalifikant pre Rio v K1 Jakub Grigar, pričom obsadil konečnú šiestu priečku. V podobnom duchu sa prezentoval Matej Beňuš, ktorý v C1 skončil na 8. pozícii.

Výsledky Svetového pohára vo vodnom slalome vo francúzskom Pau

Sobota

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 100,43 (0), 2. Peschier (FRA) 101,95 (2), 3. Haneda (JPN) 102,37 (0), 8. Matej Beňuš 110,48 (6), 19. Marko Mirgorodský

C1 ženy: 1. Franklinová (GBR) 122,17 (2), 2. Foxová (AUS) 123,18/6, 3. Vilarrublová (ESP) 125,44 (6), 11. Simona Glejteková

K1 muži: 1. Hernanz (ESP) 93,54 (0), 2. Biazizzo 93,71 (0), 3. Combot (obaja FRA) 94,26 (0), 6. Jakub Grigar 96,80 (4), 13. Andrej Málek, 19. Martin Halčin

 

Nedeľa

K1 ženy: 1. Lafontová (FRA) 108,36 (0), 2. Jana Dukátová 110,79 (0), 3. Chourrautová (ESP) 113,46 (4), 13. Kristína Nevařilová, 29. Elena Kaliská

C2: 1. Tillard – Le Ruyet (FRA) 110,12 (0), 2. Behling – Becker (GER) 110,54/0, 3. Scianimanico – Caihol (FRA) 110,85 (0), 4. Tomáš Kučera – Ján Bátik 115,34 (0), 11. Peter a Pavol Hochschornerovci

 

Celkové poradie Svetového pohára vo vodnom slalome

C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 152, 2. Berčič (SLO) 130, 3. Peschier (FRA) 121,  17. Matej Beňuš 61, 24. Marko Mirgorodský 50, 30. Michal Martikán 36

C1 ženy: 1. Franklinová 157, 2. Woodsová (obe GBR) 137, 3. Vilarrublová (ESP) 119, 12. Simona Glejteková 58, 27. Simona Maceková 19, 32. Monika Škáchová 6

K1 muži: 1. Bersinger (ARG) 124, 2. Přindiš (CZE) 120, 3. Popiela (POL) 113, 7. Martin Halčin 99, 10. Jakub Grigar 97, 34. Andrej Málek 36, 62. Matúš Hujsa 7

K1 ženy: 1. Funková (GER) 154, 2.  Foxová (AUS) 144, 3. Jana Dukátová 135, 25. Kristína Nevařilová 43, 30. Elena Kaliská 34

C2: 1. Tillard – Le Ruyet 143, 2. Scianimanico – Caihol (všetci FRA) 127, 3. Schröder – Bettge (GER) 126, 11. Peter a Pavol Hochschornerovci 63, 12. Tomáš Kučera – Ján Bátik 62, 18. Ladislav a Peter Škantárovci 42

Foto: canoeslalom.sk

Autor: Martin Horváth

Google+ Linkedin