Tour de France 18. etapa: Po celodennom úniku si víťazstvo vyšpurtoval Kasper Asgreen, Peter Sagan v top 15

Foto: twitter.com/LeTour

Šprintérske tímy zaskočili jazdci z úniku. Po celom dni na čele pretekov zvíťazil Kasper Asgreen z Soudal Quick-Step. Peter Sagan dnes došpurtoval v balíku medzi najlepšími a obsadil 15. miesto.

Po náročnom dni v horách dnes na pelotón čakal rovinatý profil. O víťazstvo mali zabodovať šprintérske zostavy a ich najrýchlejší muži. Hneď po ostrom štarte zaútočilo trio Kasper Asgreen, Jonas Abrahamsen a Victor Campenaerts. Hlavné pole im však doprialo najviac jeden a pól minúty k dobru.

V balíku kontroloval vývoj etapy hlavne tím Alpecin-Deceuninck, ktorý chcel zvíťaziť s Japerom Philipsenom v zelenom drese. 86 kilometrov pred cieľom sa začalo v pelotóne opäť nastupovať. Po niekoľkých pokusoch sa k vedúcemu triu pripojil Pascal Eenkhoorn. Kvarteto na čele jazdilo vo veľmi dobrom tempe a 35 kilometrov pred páskou mali stále minútu k dobru.

V treťom týždni starej dámy ešte stále nebolo rozhodnuté či sa bude o triumf špurtovať alebo zvíťazí jazdec z úniku. V pelotóne dnes nechýbal ani Peter Sagan. 10 kilometrov pred cieľom bol rozdiel medzi skupinami len 22 sekúnd.

Kvarteto na čele sa postaralo o dramatický záver etapy. Aj napriek veľkej snahe hlavnej skupiny napokon špurtovala o triumf štvorica pretekárov z celodenného úniku. Do posledných metrov si najrýchlejšie nohy priniesol Kasper Asgreen, ktorí si vyšpurtoval etapoví vavrín.

Jediný Slovák v štartovom poli, Peter Sagan finišoval v pelotóne na 15. priečke.

Tour de France 18. etapa – Top 15

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com