Tour de France 2022 – 11. etapa: Jonas Vingegaard ide do žltého s etapovým triumfom

Foto: twitter.com/LeTour

Jedenásta etapa priniesla náročný horský profil. Na záverečnom stúpaní si to rozdali favoriti na celkové poradie. Jonas Vingegaard z Jumbo-Visma pokoril Tadeja Pogačara a spoločne z triumfom v etape sa obliekol aj do žltého dresu.

Tím Jumbo Visma od úvodných kilometrov kontroloval situáciu na trati. O vytvorenie úniku sa pokúšal aj ich jazdec Wout Van Aert. S Belgičanom vyštartoval aj Mathieu Van der Poel. Dvojica však mala len malý náskok. Ten si- udržala po rýchlostnú prémiu.

V pelotóne bol stále veľký záujem o predstavenie sa v úniku. Po viacerých snahách sa na čele vyprofilovala početná skupina. Celý priebeh etapy ovládal Jumbo-Visma, ktorí mal v čelnej skupine hneď dvoch pretekárov.

Najdôležitejšie momenty prišli 60 kilometrov pred cieľom. Favoriti na celkové poradie rozohrali zápolenie o žltý dres. O atak sa pokúsil aj Primož Roglič no bol svojim súpermi rýchlo pokorený. Na cieľovom stúpaní to skúšalo hneď niekoľko pretekárov a hlavné pole sa pomaly selektovalo.

Odpárať Tadeja Pogačara sa nakoniec podarilo len Jonasovi Vingegaardovi. Dán predviedol silný nástup necelých 5 kilometrov pred páskou. Na jeho nástup už nikto nenašiel odpoveď. Zvíťazil s minútovým náskokom. Po dnešnej etape sa obliekol do žltého dresu. Obhajca celkového víťazstva zo Slovinska aktuálne stráca na Vingegaarda takmer tri minúty.

Výsledky 11. etapa – top 10

Autor: Ivana ´Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com