Tour de France – 10. etapa: Po celodennom úniku získal etapový vavrín Magnus Cort Nielsen

Foto: twitter.com/LeTour

Po dni voľna pelotón opäť zasadol na bicykle. Na vrchole stúpania si to o víťazstvo rozdala skupina pretekárov z celodenného úniku. Najrýchlejší bol Magnus Cort Nielsen.

Od úvodných kilometrov sa zápolilo o to kto sa prebojuje do úniku. Balík jazdil takmer 60 kilometrov pohromade. Napokon si však náskok dokázala vytvoriť početná skupina.

V tej nebol pretekár, ktorí by významne ohrozoval pozíciu žltého muža Tadeja Pogačara. Tím UAE Emirates tak doprial unikajúcej skupine priestor. Rozdiel medzi skupinami vystúpil až na sedem minút. Zo skupiny na čele atakoval Alberto Bettiol, ktorí si vypracoval pól minúty k dobru.

Priebeh etapy bol dnes narušený protestujúci ľuďmi, ktorí si sadli na vozovku. Vedúci pretekár takmer jedného z nich pre dymovnicu zrazil. Dokázal sa im však vyhnúť a preteky boli neutralizované. Ďalej sa pokračovalo z rozostupmi, ktoré sa vytvorili.

Na záverečnom stúpaní sa k osamotenému mužovi na čele dotiahlo viacero cyklistov. Prišli ďalšie a situácia sa stále menila. Napokon sa o víťazstvo špurtovalo, kde bol najrýchlejší Magnus Cort Nielsen z EF Education Fisrt.

Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan dnes finišoval na 129. mieste zo stratou 26 minút a 22 sekúnd.

Výsledky 10. etapa – top 10

Autor Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com