Tour de France 2022 – 7. etapa: Tadej Pogačar si pripísal víťazné double

Foto: twitter.com/LeTour

Dnes bola na programe prvá horská etapa. Cieľový kopec priniesol zápolenie favoritov na celkové poradie. Priebežne vedúcu muž Tadej Pogačar svojim súperom nič nedaroval. V žltom drese si na vrchole stúpania pripísal už druhé víťazstvo na tohtoročnej Tour de France.

V úvode etapy sa vytvoril početný denný únik, v ktorom figurovalo jedenásť pretekárov. Tých však pelotón držal stále na dostrel. Na rýchlostnej prémií špurtéri neukoristili veľké body. Wout Van Aertt bral len päť bodov a Peter Sagan sa do špurtu nezapojil.

PO rýchlostnej prémií sa začalo vo vedúcej skupine atakovať a denný únik sa nadelil. Na záverečnom výstupe strácal balík na unikajúcich pretekárov len minútu a pól. Hlavná skupina sa stále približovala. 5 kilometrov pred páskou zaútočil Lennard Kamna. jazdec tímu Bora-hansgrohe si dlho držal náskok a vyzeralo to, že dnes získa etapový vavrín.

Nemca napokon na posledných metroch zdolala trojica Tadej Pogačar, Jonas Vingegaard a Primož Roglič. Po včerajšej etape bol opäť najrýchlejší prvý menovaný. Slovinec vo farbách UAE Team Emirates potvrdil rolu najväčšieho favorita a zvíťazil v žltom drese.

Výsledky 7. etapa – top 10

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com