Tour de France 2022 – 6. etapa: Pogačar si vyšpurtoval prvý triumf a žltý dres

Foto: twitter.com/LeTour/

Tour de France pokračovala klasikárskou etapou. Na záverečných metroch si to o vavrín rozdala malá skupina favoritov. Skvelé zrýchlenie predviedol Tadej Pogačar, ktorí získal okrem prvého triumf na tohtoročnej edícií aj žltý dres.

Dnes sa na francúzskych cestách jazdilo nervózne. Pelotón strážil takmer všetky pokusy o vytvorenie úniku. Na chvíľu sa pred balíkom ocitlo hneď niekoľko pretekárov. Najdlhšie to vydržala trojica, v ktorej figuroval aj Wout Van Aert. Belgičan vo farbách Jumbo – Visma odjazdil viac ako 100 kilometrov na čele pretekov. Žltý muž však bol dostihnutý 11 kilometrov pred páskou.

S pribúdajúcimi kilometrami sa zvyšovalo aj tempo v hlavnej skupine. To malo za následok jej nadelenie. Na čele pretekov sa udržali len tí najodolnejší. Veľké manko nabral aj Wout Van Aert a dnes sa zo žltým dresom rozlúčil.

Tempo z hlavnou už oklieštenou skupinou dlho držal aj Peter Sagan. Jediný Slovák v štartovom poli začal strácať kontakt iba päť kilometrom pred páskou. V rýchleho tempa bolo ťažké atakovať a tak sa rozhodlo v šprintérskom dojazde.

Ako prvý začal špurtovať líder tímu Jumbo – Visma Primož Roglič. Na jeho zadné koleso sa však zavesil jeho krajan Tadej Pogačar. jazdec tímu UAE Team Emirates ukázal skvelé nohy a svojich súperov nechal ďaleko za sebou. Z etapovým víťazstvom sa po dnešnom dni oblečie aj do žltého dresu.

Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan preťal cieľ na 74. mieste zo stratou 5 minút a 23 sekúnd.

Výsledky 6. etapa – top 10

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com