Tour de France 2022 – 5. etapa: Na kockách zvíťazil Simon Clarke.

Foto: twitter.com/LeTour

Piaty deň čakali na pelotón kockované úseky známe z jarného monumentu Paríž – Roubaix. Od úvodných kilometrov sa jazdilo nervózne. V etape na kockách napokon zvíťazil Simon Clarke. Peter Sagan sa zaplietol do pádu a stratil kontakt z hlavnou skupinou ďaleko pred páskou.

Úseky pavé poriadne zamotali priebeh dnešného dňa. Na 157 kilometroch došlo hneď k niekoľkým pádom. Na zemi sa ocitol nie len favorit na celkové poradie Primož Roglič ale Wout Van Aert, ktorý obliekal žltý dres.

Hlavné pole bolo veľmi rýchlo nadelené a cyklisti prekonávali kocky po skupinách. Pôvodný denný únik si dokázal vytvoriť trojminútový náskok. Rýchlosti hlavnej skupiny, nestíhalo viacero pretekárov.

Strácať začali aj favoriti na celkové poradie. Z tých mal najlepší deň Tadej Pogačar. Obhajca celkového víťazstva atakoval necelých 20 kilometrov pred páskou a pomaly získaval cenné sekundy k dobru. Spoločne s ním atakoval Jasper Stuyven.

Stíhajúca dvojica strácala na čelo pretekov takmer minútu. Denný únik už nedokázala dobehnúť. O triumf v etape si to na záverečných metroch rozdali jazdci z úniku. Najrýchlejší bol Simon Clarke z Israel Premier-Tech. Jediný Slovák v pelotóne Peter Sagan dnes finišoval na 147. mieste zo stratou 11 minút a 42 sekúnd.

Výsledky 5.etapa – top 10

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com