Tour de France 2022 – 3. etapa: Sagan finišoval tesne pod pódiom, šprint ovládol Groenewegen

Foto: twitter.com/JumboVismaRoad

Posledná etapa v Dánsku vyvrcholila hromadným špurtom. 32-ročný Peter Sagan finišoval tesne pod pódiom. Jazdec tímu Total Energies obsadil štvrtú priečku. Etapové víťazstvo si vyšpurtoval Dylan Groenewegen.

Aj druhý šprintérsky deň priniesol tradičný scenár. Hneď po štarte sa do sólo úniku pustil Magnus Cort. Domáci pretekár mal záujem o body do súťaže o bodkovaný dres.

Dôležitý moment sa odohral na rýchlostnej prémií, kde v balíku zápolili najrýchlejší muži pelotónu o body. Ako prvý ju preťal Wout Van Aert. Jediný Slovák v štartovom poli preťal prémiu na piatom mieste.

Jazdec z denného úniku bol pokorený už 50 kilometrov pred cieľom. O ataky sa už nikto nepokúšal a šprintérke zostavy vyčkávali na hromadný dojazd. Všetci favoriti si dokázali postrážiť technický záver.

Ako prvý rozbehol svoj špurt Wout Van Aert z tímu Jumbo – Visma. Belgičan sa však musel opäť uspokojiť len s druhým miestom, keď ho zdolal Dylan Groenewegen z BikeExchange – Jayco. Tretí skončil Jasper Philipsen z Alpecinu-Deceuninck.

Výsledky 3.etapa – top 10:

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com