Preview Paríž-Roubaix: Peter Sagan bude zápoliť o víťazstvo na mačacích hlavách

Foto: giroditalia.it

Tretí z jarných monumentov sa pre súčasnú pandemickú situáciu netradične uskutoční v nedeľu 3. októbra. Na štarte nebude chýbať ani rodák zo Žiliny Peter Sagan. 

Trasa pretekov

Na štartové pole bude čakať 258 kilometrov merajúca trať na ktorej budú musieť absolvovať celkovo 30 pavé úsekov. Ich náročnosť je tradične ohodnotená hviezdičkami. Úvodný dvojhviezdičkový úsek je situovaný 97 kilometrov po štarte. Nebude chýbať aj trojica päťhviezdičkových úsekov v podobe Arenbergského lesa, Mons-en-Pévèle a Carrefour de l’Arbre. Na trati sa však budú nachádzať aj štvorhviezdičkové a trojhviezdičkové úseky. Záver pretekov sa tradične odohrá na velodróme v Roubaix.

Slováci

V pelotóne nebude chýbať ani Peter Sagan. Pre 31-ročného Slováka to budú jedny z posledných pretekov vo farbách Bory – Hansghore. V nasledujúcej sezóne bude Peter Sagan obliekať dres Total Energies. Trojnásobný majster sveta bude chcieť nadviazať na svoje víťazstvo z roku 2018, keď atakoval 54 kilometrov pred cieľom. Útok zo skupiny favoritov napokon dokázal pretaviť v triumf po špurte na velodróme proti súperovi z úniku Silvanovi Dillierovi zo Švajčiarka. Spolu s Petrom sa na štart postaví aj jeho starší brat Juraj Sagan.

Favoriti

Aj napriek nevydarenému svetovému šampionátu figurujú medzi najväčšími ašpirantami na výhru Wout Van Aert a Mathieu Van der Poel. Favorizovanú dvojicu však môže zaskočiť aj úradujúci majster sveta Julian Alaphilippe, ktorý ukázal na záver sezóny skvelú formu. V širšom okruhu favoritov figurujú aj mená ako Mads Pedersen, Jasper Stuyven, Kasper Asgreen či Zdeněk Štybar Dláždené úseky môžu na ataky využiť pretekári na zaskočenie hlavných favoritov.

Profil pretekov

Foto:  letour.fr

Štartová listina

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com