Okolo Slovenska 1. etapa: Famózny Peter Sagan si vyšpurtoval druhé miesto

Foto: twitter.com/TourofSlovakia

Druhá etapa pretekov okolo Slovenska vyvrcholila hromadným dojazdom v Košiciach. Famózny Peter Sagan si vyšpurtoval výborné druhé miesto. Ako prvý cieľ preťal Álvaro Hodeg.

Štart bol na programe v centre mesta Košíc. Hneď po ostrom štarte prišli prvé pokusy o celodenný únik. Ten sa vyprofiloval pred prvou prémiou dňa. Na čele sa pohybovalo osem pretekárov, ktorí dostali viac ako dve minúty k dobru.

V pelotóne začal udávať tempo tím Bora – Hansgrohe, ktorí pracoval pre lídra Petra Sagana. 31-ročný Slovák  sa bez problémov pohyboval v balíku počas celého dňa. Vedúca skupina mala pred náročnejším profilom dňa tri minúty k dobru. Tesne pred vrcholom výstupu na Štós sa nadelil denný únik. V klesaní sa skupinky pospájali a opäť viedol osemčlenný únik.

Na chvíľu sa situácia na trati upokojila. S pribúdajúcimi kilometrami zvyšoval tempo v pelotóne celok Bora-Hansgrohe a odstup medzi skupinami začal klesať. Utečenci boli dostihnutý ďaleko pred páskou. V Košiciach sa o víťazstvo špurtovalo. Hromadný dojazd sa odohral na širokej ceste.

V najlepšej pozícií sa ocitol Álvaro Hodeg, ktorému pripravili pôdu tímový kolegovia z Deceuninku – Quick-Step. Na jeho zadnom kolese sa držal Peter Sagan. Trojnásobný majster sveta svojho súpera už však nedokázal predstihnúť.

Preview 2. etapa

V závere pracovného týždňa pelotón vyštartuje z pod Špišškého hradu a cez Výsoké Tatry absolvuje 180 kilometrov do Dolného Kubína. Na trati budú čakať tri rýchlostné prémie a nebude chýbať ani prejazd cez Štrbské pleso, ktoré je ohodnotené ako stúpanie prvej kategórie. Okrem toho sa budú body do vrchárskej súťaže rozdávať aj na Starom Smokovci a 14 kilometrov pred cieľom bude vrcholi Vrchvarta.

Profil 2. etapy  

Foto: okoloslovenska.com
Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com