OH Tokio: Matej Beňuš vyhral kvalifikáciu, Patrik Jány vo finále

Foto: Martin Horváth

Obhajca striebornej medaily Matej Beňuš vyhral kvalifikáciu v disciplíne C1 na olympijských hrách v Tokiu s náskokom 1,93 sekundy. Skúsený ašpirant na cenný kov nastúpi už v zajtrajšom semifinále od 7:00.

Eliška Mintálová figurovala po prvej kvalifikačnej jazde v K1 na 3. priečke, celkovo napokon skončila ôsma. Mladučká pretekárka sa predstaví v utorkovej semifinálovej jazde.

Patrik Jány obsadil pri premiére pod piatimi kruhmi vo finále vzduchovej pušky na 10 m veľmi kvalitné siedme miesto.

Darilo sa aj tenistom Lukášovi Kleinovi a Filipovi Polášekovi, ktorí vyradili vo štvorhre štvrtý nasadený ruský pár Aslan Karacev-Daniil Medvedev po výsledku 7:5, 6:4.

Lukáš Klein sa predstavil aj vo dvojhre, v ktorej podľahol favorizovanému Jamesovi Duckworthovi z Austrálie tesne 7:5, 3:6, 6:7. Rovnako 1:2 na sety prehral Norbert Gombos s Marcosom Gironom z USA po sadách 6:7, 6:3, 2:6.

Plavkyňa Andrea Podmaníková v národnom rekorde sa umiestnila na 28. pozícii na 100 metrov prsia 1:08,36, pričom zvíťazila v druhej rozplavbe.

Gymnastka Barbora Mokošová bola klasifikovaná vo viacboji na 32. mieste.

Danka Barteková sa nachádza po prvom dni kvalifikácie skeetu na 9. priečke so 71 zostrelenými terčmi. Do finále postupuje šesť najlepších.

Autor: Martin Horváth

Google+ Linkedin
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com