Tour de France 21. etapa: Hviezdny Peter Sagan preťal cieľ na Elyzejský poliach ako tretí

Foto: cyclingnews.com

Posledný deň na francúzskych cestách vyvrcholil tradične v Paríži. Úvodné kilometre sa niesli v oslavnom tempe. V pelotóne sa čakalo na záverečné okruhy na elyzejských poliach. Keď balík narazil na prvý z ôsmich okruhov začalo sa tempo pretekov zvyšovať. Prišli aj prvé pokusy o únik.

Od hlavnej skupiny sa odpútalo kvarteto, v ktorom figuroval tímový kolega Petra Sagana, Maximilian Schachmann či Greg Van Avermaet. Táto skupina mala dvadsať sekúnd k dobru. Únik bol minulosťou štyri kilometre pred cieľom. Potom sa na čele štartového poľa zoskupili špurtérske celky, ktoré mali zálusk na etapový triumf.

Najdôležitejší moment etapy bola posledná zákruta 700 metrov pred cieľom. Tam mal najlepšiu pozíciu Sam Bennett. Na jeho kolese bol zavesený trojnásobný majster sveta, Peter Sagan. Slávny Slovák však nemal dostatočné zrýchlenie. V špurterskej koncovke zvíťazil zelený muž v tíme Deceunick – Quick-Step Sam Bennett. Rodák zo Žiliny ukončil svoje pôsobenie na starej dáme výborným tretím miestom.

Foto: cyclingnews.com

Mužom tohtoročnej Tour de France sa stal Tadej Pogačar. Mláadý Slovinec si svojím výkonom vo včerajšej časovke vybojoval celkové víťazstvo a minútu a pól pred svojím krajanom. Okrem žltého dresu si 21-ročný Slovinec domov odnesie aj bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára a biely dres pre najlepšieho jazdca do 25-rokov.

Výsledky top 5:

Výsledky celkové poradie top 10:  

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin