Preview 21. etapa: Peter Sagan bude zápoliť o víťazstvo na Elyzejských poliach

Foto: letour.fr

Najslávnejšie cyklistické preteky už tradične uzavrie hromadný dojazd v Paríži. Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan si môže vyšpurtovať premiérové víťazstvo na Elyzejských poliach.

Do poslednej etapy 107. ročníka Tour de Frace pelotón vyštartuje v poobedňajších hodinách. Prvých 56 kilometrov trate sa bude štartové pole presúvať k okruhom na Champs-Élysées. Tu je situovaná posledná horská prémiu. Naozajstné preteky odštartujú až keď balík dorazí do Paríža.

Ešte pred tým ako budú najrýchlejší muži pelotónu zápoliť o jedno z najprestížnejších víťazstiev bude potrebné absolvovať celkovo osem okruhov. Na treťom s nich sa budú rozdávať posledné body aj do súťaže o zelený dres. Na posledných kilometroch bude dôležité vytvoriť si čo najlepšiu pozíciu do špurtu. Bude sa tu tak odohrávať veľká pozičná bitka. Najdôležitejším momentom v závere je zákruta, ktorá sa nachádza tesne pred páskou.

Triumfovať v Paríži budú chcieť všetci špurtéri v štartovom poli ako Caleb Ewan, Mateo Trentin či Sam Bennett. Ašpirantom na výhru je aj sedemnásobný držiteľ zeleného dresu, Peter Sagan. Slávny Slovák bol blízko k triumfu, keď dvakrát finišoval tesne za víťazom.  

Profil 21. etapy:

Foto: letour.fr

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin