Okolo Slovenska: V poslednej etape triumfoval Rudy Barbier, celovým víťazom je Jannik Steimle

Foto: twitter.com/TeamSunweb

64. ročník cyklistických pretekov Okolo Slovenska vyvrcholil hromadným dojazdom v Skalici. Ten najlepšie zvládol Rudy Barbier z Israel Start-Up Nation. Celkovím víťazom sa stal Jannik Steimle zo stajne Deceuninck Quick-Step.

Posledná previerka odštartovala v Topoľčiankach. Na 171 kilometrov merajúcej trati pelotón prekonával aj tri hodnotené stúpania. Únik sa vytvoril takmer hneď po štarte a na čele jazdilo päť pretekárov. Na prvom hodnotenom výstupe na Skýcov však bola unikajúca skupina minulosťou. Prišli však ďalšie pokusy o vytvorenie si odstupu. Na čele sa vytvorilo kvarteto, ktoré dostalo od pelotónu päť minút k dobru. V balíku sa však nejazdilo pokojne. Jannik Steimle spolu s Nicom Denzom zápolili o celkové víťazstvo. Počas celého dňa to boli medzi touto dvojicou len malé odstupy.  

Ako pribúdali kilometre denní únik sa pomaly rozpadal a cyklisti sa po jednom vracali späť do hlavnej skupiny. 6 kilometrov pred cieľom bol pokorený aj posledný unikajúci jazdec. Čakalo sa tak na záverečný špurt. V hromadnom dojazde dominoval Rudy Barbier. Francúz si v Skalici vyšpurtoval svoje druhé víťazstvo v tejto sezóne.

Celkovým víťazom sa stal Jannik Steimle. Nemec si dokázal postrážiť svojich súperov a aj po dnešnej etape sa obliekol do žltého dresu. Najlepším špurtérom sa stal Martin Laas z Bory – Hansgrohe. Mladému Estóncovi tak patrí zelený dres. Bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si zo Slovenska domov odnesie Kenny Molly z celku Bingoal – Wallonie Bruxelles.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin