Preview Miláno – Turín: Peter Sagan sa opäť predstaví na talianskych cestách

Zajtra je na programe ďalšia z talianskych klasík. V štartovom poli nebude chýbať ani trojnásobný majster sveta Peter Sagan. Rodák zo Žiliny bude zápoliť o prvé víťazstvo po reštarte sezóny.

Jednodňové preteky sa v Toskánsku tradične konajú až na jeseň. Tento rok sa však museli prispôsobiť zmenám v kalendári a ustúpiť trojtýždňovému etapáku Giro di Italia. Cyklisti budú putovať naprieč Taliansko až v Októbri. Miláno – Turín je však dobrým testom pred nadchádzajúcim monumentom Miláno – San Remo, ktorý je na programe cez víkend.

K veľkej zmene došlo aj v samotnom itinerári trasy. Minuloročné ročníky finišovali na vrchole stúpania pri turínskej Bazilike di Superga. Tohtoročná 198 kilometrov dlhá trať neponúka žiadne náročné stúpania. Na svoje si tak prídu práve špurtéri.

Takáto zmena sa odrazila aj v štartovom poli. Nájdeme tu mená ako Fernando Gaviria, Caleb Ewan či Arnaud Demaré.  Medzi favoritmi na triumf nechýba ani 30 – ročný Slovák Peter Sagan, ktorý sa predstaví na druhej klasike po Strade – Bianche.

Priamy prenos môžete sledovať na Eurosporte od 17:00 hod.

Profil pretekov:

milanotorino.it

Ivana Ďurtová  

Google+ Linkedin