Paríž – Nice 5. etapa: Hviezdny Peter Sagan si došpurtoval po tretie miesto

Najdlhšia etapa na podujatí vyvrcholila hromadným dojazdom. Všetkých favoritov zaskočil Niccoló Bonifazio zo stajne Team Total Direct Energie. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan si v nabitom súboji došpurtoval po skvelé tretie miesto.

V úvode trate sa pred pelotónom ustálila silná štvorčlenná skupina. Tá si dokázala vytvoriť náskok na hranici siedmich minút. Špurtérske celky v balíku však pocač celého dňa intenzívne pracovali na tom aby sa v závere uskutočnil hromadný dojazd. Na čele hlavnej skupiny sa tak nachvíľu ukázal aj Juraj Sagan, ktorý odvádzal prácu pre svojho brata.

Posledné kilometre sa jazdilo vo veľmi rýchlom tempe, keďže na čele stále figuroval posledný unikajúci pretekár. Toho hlavná skupina pokorila len 100 metrov pred cieľom. O víťazovi tak opäť rozhodol špurt. Hlavných favoritov zaskočil Niccoló Bonifazio. Talian vyštartoval popri zábranách a svojím súperom nedal šancu.

V strhujúcom dojazde sa nestratil ani rodák zo Žiliny Peter Sagan, ktorý preťal pásku ako tretí. Druhý zo Slovákou, Juraj Sagan obsadil 116. priečku, keď do cieľa dorazil s mankom 12 minút a 29 sekúnd.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin