Paríž – Nice 3. etapa: Famózny Peter Sagan finišoval na výbornom druhom mieste

Paríž – Nice 3. etapa: Famózny Peter Sagan finišoval na výbornom druhom mieste

Hviezdny Peter Sagan svojím špurtom v závere odštartoval zápolenie o triumf. Slovák predvádzal počas celého dňa výbornú pozičnú jazdu. Na jeho rýchlosť na posledných metroch dokázal nájsť odpoveď iba Španiel Iván Cortina. Rodák zo Žiliny tak napodobil včerajší výsledok, keď opäť preťal cieľ na skvelom druhom mieste.

Na programe bola dlhá takmer rovinatá etapa. Cyklisti mali pred sebou viac ako 200 kilometrov. Už od úvodu bolo jasné že o triumf si to rozdajú najrýchlejší muži pelotónu. V pomerne chladnom počasí sa nikomu nechcelo plytvať silami v úniku. Pred pelotón sa napokon po niekoľkých kilometroch usadil osamotený pretekár. Balík mu však poskytol veľa priestoru, keď si vybudoval až desaťminútový náskok. Ten s pribúdajúcimi kilometrami klesal.

Počas celého dňa sa v hlavej skupine jazdilo pomalým tempom. Pelotón začal zrýchľovať až necelých 20 kilometrov pred páskou. Bolo to v momentoch kedy sa do balíka vrátil aj jediný unikajúci jazdec.  Dnešnú etapu sprevádzalo niekoľko pádov. Peter Sagan sa im dokázal vyhnúť a mohol tak na konci dňa špurtovať o víťazstvo.

Trojnásobný majster sveta dokázal správne načasovať svoj špurt. Na posledných metroch sa však po jeho pravici vyrútil Iván Cortina. Španiel mal väčšiu rýchlosť, ktorú pretavil v druhú etapový výhru svojej kariéry. Jazdec zo stajne Bora – hansgrohe, Peter Sagan, pracoval počas dňa aj pre svojho lídra Maximiliana Schachmanna, ktorý oblieka žltý dres pre lídra pretekov. 30-ročný Slovák aj dnes ukázal, že má formu a môže o triumf zápoliť s tými najrýchlejšími, keď rovnako ako vo včerajšej koncovke obsadil druhé miesto.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin