Vuelta a San Juan 6. etapa: Po krátkom útoku triumfoval Zdeněk Štybar, Peter Sagan finišoval šiesty

V hromadnom dojazde zaútočil na poslednom kilometri Zdeněk Štybar. Čech zaskočil špurtérov a dokázal triumfovať. Slávny Slovák Peter Sagan preťal pásku na šiestom mieste.

Po náročnej horskej etape tu bola opäť príležitosť pre najrýchlejších mužov pelotónu. Špritérske celky nechceli nechať nič na náhodu a od začiatku sa jazdilo pomerne rýchlo. Prvý únik vytvorila trojica pretekárov. Vybudovala si slušný náskok, avšak tím Deceuninck – Quick-Step pracoval naozaj svedomito a balík trio pokoril necelých 85 kilometrov pred cieľom.

Pred hlavnou skupinou sa však opäť objavilo kvarteto cyklistov. Tí už veľa priestoru nedostali a Bora – Hansgrohe spolu s Deceuninckom – Quick-Step ich držali na krátko. Aj tento útok skončil bez úspechu keď ho balík pokoril 17 kilometrov pred cieľom.

Na čele pelotónu sa usadili špurtérske vláčiky, ktoré pracovali pre svojich lídrov. V týchto momentoch sa jazdilo veľmi rýchlo a nikto nemal šancu nastúpiť. Všetci sa pripravovali na hromadný dojazd. Chvíľkové spomalenie balíka využil Zdeněk Štybar. Ten zaútočil na poslednom kilometri a prekvapil svojich súperov, ktorý ho už nedokázali dostihnúť. V náročnom dojazde finišoval trojnásobný majster sveta na šiestej priečke.

Výsledky 6. etapy – top 10:

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin