Vuelta a San Juan 5. etapa: Na vrchole stúpania bol najrýchlejší Eduardo Flórez

V najnáročnejšej etape triumfoval na vrchole stúpania Eduardo Miguel Flórez. Trojnásobný majster sveta Peter Sagan si na cieľovom kopci vystúpil z pelotónu a finišoval na 40. priečke.

Piaty deň na argentínskych cestách priniesol horský profil. Cyklisti absolvovali štyri hodnotené stúpania. Únik sa dnes vyformoval pomerne jednoducho. Na čele pretekov sa usadila sedemčlenná skupina, ktorá si dokázala vytvoriť až päťminútový náskok.

Počas celého dňa pracoval na dostihnutí unikajúcich pretekárov tím Deceunick – Quick-Step. Belgický celok nechcel nič nechať na náhodu a pracoval pre svojho lídra Remca Evenepoela. Na rovinatom úseku trate sa na čele balíka ukázali aj celky Bora – Hansgrohe a UAE Team Emirates, ktorým sa podarilo nadeliť pelotón a dostať do problémov práve Deceunick – Quick-Step.

Cieľové stúpanie však napokon spojilo nadelený balík. Denní únik bol pokorený osem kilometrov pred páskou. O víťazstvo v etape zápolila malá skupina jazdcov. Na posledných metroch ukázal najväčšiu silu Kolumbíčan Eduardo Miguel Flórez a mohol sa radovať z etapového triumfu. Práca Deceunicku – Quick-Step sa vyplatila, keď Remco Evenepoel finišoval v tejto skupine a stal sa novým lídrom pretekov.

Rodák zo Žiliny, Peter Sagan dnes pracoval na čele pelotónu pre svojho tímového kolegu a na záverečnom kopci si z balíka postupne vystúpil. S mankom sedem minút a trinásť sekúnd obsadil 40. miesto.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin