Vuelta a San Juan 1. a 2. etapa: Peter Sagan finišoval na šiestej a piatej priečke

Prvé dve etapy vyvrcholili hromadným dojazdom. Hviezdny Peter Sagan sa v oboch prípadoch držal na vedúcich pozíciach. V prvej etape napokon preťal cieľ ako šiesty a pri druhom pokuse sa posunul o jednu priečku vyššie, keď došpurtoval na piatok mieste.

 Preteky odštartoval zvlenený profil trate. Už od úvodu sa v pelotóne jazdilo tak aby sa o víťazstvo zápolilo medzi najrýchlejšími mužmi pelotónu. Vytvoril sa tradičný únik, ktorý držali pod kontrolou tímy Bora – Hansgrohe, UAE Team Emirates a Deceuninck – Quick – Step.

Únik bol chytený necelých 35 kilometrov pred cieľom. Následne balík ešte zvýšil svoje tempo aby nedošlo k novým atakom. Cieľ bol situovaný na úplnej rovine a bolo tak dôležité jazdiť na čele pelotónu. Záver etapy poznačil hromadný pád len necelé štyri kilometre pred páskou. Rodák zo Žiliny sa mu však dokázal vyhnúť a v rýchlom špurte obsadil šiestu prieku. Prvý etapový triumf si nečakane vyšpurtoval Rudy Barbier zo stajne Israel Start- Up.

Druhý deň čakala na cyklistov úplná rovina. Ďalšiu príležitosť na triumf tak mali špurtérske celky. Aj dnes sa na čele pretekov usadil únik, v ktorom figurovalo osem jazdcov. V balíku sa vedúcej úlohy zhostili celky UAE Emirates a Deceuninck Quick – Step. Unikajúci pretakári opäť nedostali veľa priestoru. Posledný dvaja boli chytený 10 kilometrov pred cieľom. V rovnakom čase sa v úvode pelotónu začal pohybovať aj tím Bora – Hansgrohe. Nemecká zostava chcela Petra Sagana priviesť v čo najlepšej pozícií do záverečného špurtu.

V hromadnom dojazde sa snažil presadiť veľký počet pretekárov. V rýchlom chaose sa mal najlepšiu orientáciu Fernando Gavíria. Kolumbíčan si tak pripísal ďalší triumf na argentínskych cestách.

Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan, sa aj dnes zapojil do špurtu. V koncovke si síce vyhliadol zadné koleso Gavíriu, začal špurtovať o niečo neskôr a nedokázal sa na neho dotiahnuť. Cieľ preťal na piatej priečke.

Výsledky 1. etapa – top 10:

Výsledky 2. etapa – top 10:

Autor: Ivana Ďurtová  

Google+ Linkedin