Tour Down Under 6. etapa: V cieli na vrchole stúpania sa radoval Mattew Holmes z úniku

Preteky Tour Down Under dnes vyvrcholili cieľovým stúpaným. Z víťazstva sa radoval Mattew Holmes z celodenného úniku, ktorý dokázal na posledných metroch zdolať Richieho Porteho.

Už od úvodu to bola napínavá etapa na austrálskych cestách. Unikajúcu skupinu vytvorilo až 26 pretekárov. Početná skupina si vytvorila slušní náskok. Prvý prejazd cez náročné cieľové stúpanie nadelil čelo pretekov. V týchto momentoch začal výrazne pracovať celok Trek – Segafredo, ktorý chcel vytvoriť čo najlepšiu pozíciu pre svojho lídra Richieho Porteho.

Na cieľom kopci malo pár pretekárov z úniku čas k dobru. V balíku začali atakovať favoriti. Najlepšie si počínal práve Richie Porte. Domáci jazdec sa síce dotiahol aj na posledného unikajúceho cyklistu Mattewa Holmesa z tímu Lotto Soudal. Ten sa však len pár metrov pred páskou zavesil na zadné koleso Porteho a v cieli ukázal veľkú silu keď ho dokázal pokoriť.

Richie Potre síce finišoval až na druhom mieste no vďaka výbornej jazde na záverečnom stúpaný si vybojoval celkový triumf na domácej pôde.

Zo Slovákov dnes finišoval prvý Juraj Sagan, ktorý s viac ako dvojminútovým mankom obsadil 63. miesto. Erik Baška na trati stratil dvanásť minút a cieľ preťal na 119. priečke.

Autor: Ivana Ďurtová  

Google+ Linkedin