Preview MS v Cyklistike Yorkshire: Hviezdny Peter Sagan bude zápoliť o štvrtý titul majstra sveta

Tohtoročné majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike hostí Veľká Británia. Na klasikárskej trati bude o svoje štvrté zlato zápoliť aj hviezdny Peter Sagan.

Cyklisti budú musieť na ceste k majstrovskému titulu prekonať 285 kilometrov. Na programe bude náročný profil, ktorý bude obsahovať množstvo technických prvkov. Ešte pred tým, ako sa pelotón predstaví na záverečnom okruhu, bude na neho čakať 187 kilometrov s tromi výstupmi, ktoré prekonajú päť percentné prevýšenie.

V meste Harrogate sa bude krúžiť celkovo sedem krát. Na balík budú čakať technické momenty v podobe zákrut, ktoré môžu narobiť v tradičnom daždivom počasí veľké problémy. Na poslednom kilometri sa nájdu hneď tri zákruty, ktoré zohrajú dôležitú úlohu pri záverečnom špurte.

Celé preteky bude znepríjemňovať počasie. Profi pelotón si bude musieť poradiť okrem dažďa aj so silným vetrom.

Rodák zo Žiliny, Peter Sagan, sa opäť po roku objavuje na zozname favoritov na zisk zlata. Slovákovi by mal dokonalo vyhovovať profil trate. Vo svoj prospech môže využiť práve skúsenosti. 29-ročný pretekár v Kanade ukázal, že do Veľkej Británie pricestoval s výbornou formou. Až vývoj pretekov ukáže, či trojnásobný majster sveta skúsi zaútočiť už niekoľko kilometrov pred cieľom, alebo bude čakať do posledných metrov.

V boji o titul sa tak objavia najväčšie klasikárske mená. Belgicko sa bude spoliehať na Philippa Gilberta a Grega Van Avermaeta. Zo skvelej formy v tejto sezóne bude chcieť ťažiť aj Julian Alaphilippe, ktorý disponuje výbornými klasikárskymi zručnosťami. V prípade, že preteky budú vrcholiť hromadným dojazdom, svojich súperov môžu prekvapiť aj rýchli muži ako Matteo Trentin, Alexander Kristoff, Michael Matthews či Sam Bennett. 

Preteky môžete sedovať zajtra od 13:15 v priamom prenose na RTVS Dvojke a na Eurosporte od 9:30.  

Profil majstrovstiev sveta:

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin