Okolo Slovenska 4. etapa: V poslednej etape zvíťazil Elia Viviani

Okolo Slovenska 4. etapa: V poslednej etape zvíťazil Elia Viviani

Foto: twitter.com/eliaviviani

V hromadnom dojazde využil výborne vytvorenú pozíciu tímový kolegami Elia Viviani. Aktuálny majster Európy nedal súperom šancu a došpurtoval si po triumf. Aj dnes bol najlepším Slovákom Erik Baška, ktorý finišoval tesne pod pódiom.

V posledná previerka 63. ročníka pretekov Okolo Slovenska merala 142 kilometrov. Cyklisti absolvovali trasu z Hlohovca do Senice. Rovnako ako počas celých pretekov aj dnes sa tvrdo bojovalo o to kto sa dostane do celodenného úniku, ktorý sa formoval veľmi ťažko a pelotón viaceré šance zmaril.

Do úniku, ktorý sa vyformoval 30 kilometrov po štarte sa dostalo šesť pretekárov. Utečenci mali k dobru minútu a pól. Aktivitu v balíku prebrali na seba pretekári tímov Deceuninck – Quick-Step a Groupama – FDJ. Ktorý nechceli nič nechať na náhodu a zariadiť aj dnes hromadný dojazd.

Počas celého dňa stíhal balík šesticu pretekárov na čele, ktorá zodpovedne spolupracovala. Ani to úniku nepomohlo a pelotón ho pokoril už 45 kilometrov pred cieľom. V tých momentoch sa na čele hlavnej skupiny objavili World Tour tímy, ktoré kontrolovali situáciu pre hromadný dojazd. Skvelú prácu odviedol žltý muž Yves Lampaert pre svojho tímového kolegu Eliu Vivianiho, ktorého priviezol do záverečných metrov v najlepšej pozicií.

Talian vo farbách Deceunincku – Quick-Step nezaváhal a pripísal si víťazstvo aj na slovenských cestách. Aj dnes bol najlepším Slovákom Erik Baška, ktorý preťal cieľ ako štvrtý.

Aj tento rok sa stal celkovým víťazom pretekov jazdec z Deceunincku – Quick-Step, keď sa do neho aj po záverečnej etape obliekol Belgičan Yves Lampaert. V bodovacej súťaži triumfoval Arnaud Demaré zo stajne Groupama – FDJ. Najlepším vrchárom sa stal Martin Salmon z tímu Development Team Sunweb. Biely dres pre celkového víťaza do 25 rokov si odniesol Torjus Sleen. Dres pre najlepšieho Slováka si vybojoval Erik Baška z Bory – Hansgrohe.   

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin