Okolo Slovenska 3. etapa: V Hlohovci ukázal silu Arnaud Démare a cieľ preťal ako prvý

Okolo Slovenska 3. etapa: V Hlohovci ukázal silu Arnaud Démare a cieľ preťal ako prvý

Foto: cyclingnews.com

Tretia etapa na slovenských cestách vyvrcholila hromadným dojazdom malej skupiny favoritov. Posledných sedemsto metrov do kopca využil vo svoj prostech Arnaud Démare. Francúz ukázal skvelú formu a deklasoval súperov, keď cieľ preťal ako prvý niekoľko sekúnd pred ostatnými favoritmi.

Po náročnej horskej previerke bol dnes na programe klasikársky dojazd. V predposlednej etape sa jazdilo rýchlim tempom už od ostrého štartu. Na 201 kilometrov dlhej trati pretekári opäť zvádzali tvrdí boj o celodenný únik. Po niekoľkých zmarených pokusoch sa na čele pretekov vyprofilovala štvorica. Ani tej však balík nedoprial veľký náskok, keď dostali len dve minúty k dobru. V hlavnej skupine aj dnes diktovali tempo tímy Deceuninck – Quick-Step, Bora – Hansgrohe a UAE Emirates.

Počas celého dňa sa tak jazdilo iba na dostihnutie celodenného úniku. Všetky prémie ako prvý preťal štvorlístok v úvode pretekov. Cyklistom prialo aj počasie, keď sa v cieľovom mieste ukázalo slnko. O pokorenie utečencov sa postarala Bora – Hansgrohe a rovnako nadelila aj pelotón. V úvodnej skupine tak zostalo iba 60 pretekárov.

Záverečný kilometer bol situovaný do kopca. Na ten začala vedúca skupina stúpať pokope. Na krátkom cieľovom výstupe ukázal neprekonateľnú silu Arnaud Démare. Využil silné nohy a svojim súperom nedal šancu. V žltom drese sa po dnešnej etape predstaví Yves Lampaert.

Aj dnes bol najlepším Slovákom Erik Baška, ktorý finišoval na 21. mieste.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin