Okolo Slovenska 2. etapa: V upršanom počasí triumfoval Eduard Grosu, Erik Baška v top 5

Foto: cyclingnews.com/

V druhej etape sa opäť finišovalo z hromadného dojazdu. Jednoduché stúpanie pred cieľom využil Eduard Grosu, ktorý si na ňom vytvoril malý ale za to víťazný nástup.

Výborný výkon opäť predviedol Erik Baška z Bory – Hansgrohe, ktorý opäť obsadil štvrté miesto.

Už druhý deň bola na programe najnáročnejšia etapa tohtoročnej edície. Pelotón dnes opustil Bardejov a na 227 kilometrov dlhej trati na neho čakali Vysoké Tatry na ceste do Ružomberka. Už od štartu sa v balíku jazdilo tvrdím tempom. Dnešný deň cyklistom znepríjemňoval aj dážď a silný vietor. O celodenní únik sa bojovalo dlhé kilometre. Po niekoľkých neúspešných pokus sa však na čele pretekov ustálila trojica pretekárov.

Pelotón doprial vedúcej skupine až osem minút k dobru. Počas celej etapy kontroloval situáciu v hlavej skupine Deceuninck – Quick-Step, ku ktorému sa pridala aj Bora – Hansgrohe a Groupama – FDJ. Náskok utečencov pomaly klesal čo nasvedčovalo tomu, že pelotón chce aj dnes zariadiť hromadný dojazd.

Po pokorený najťažšieho kopca na trase, Štrbského Plesa, narazili cyklisti na bočný vietor, ktorý nadelil pelotón. Ten sa však ešte dokázal spojiť a onedlho na to boli pokorený aj pretekári z úniku. Desať kilometrov pred cieľom bolo tak štartové pole pokope a opäť sa čakalo na hromadný dojazd. Na čele sa sformovali všetky World Tour tímy, ktoré pracovali pre svojich favoritov.

Na krátkom stúpaný, ktoré bolo situované pred cieľom si vytvoril malý náskok Eduard Grosu, ktorý svoj náskok pretavil v etapové víťazstvo. Ako druhý finišoval Yves Lampaert a pódium doplnil Arnaud Démare. Erik Baška opäť v závere zápolil o triumf na domácich cestách aj dnes však obsadil štvrté miesto.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin