La Vueltu ovládol Primož Roglič, stal sa prvým slovinským víťazom Grand Tour

Foto: lavuelta.es

V nedeľu vyvrcholila posledná Grand Tour sezóny La Vuelta. Na španielskych cestách sa darilo slovinským pretekárom. Do červeného dresu pre celkového víťaza sa v Madride obliekol Primož Roglič.

Slovinca našliapla k triumfu individuálna časovka v druhom týždni. Práve po nej sa stal lídrom pretekov. Svoju pozíciu potvrdil aj vo zvyšných horských etapách a nenechal nič na náhodu. Jazdec zo stajne Jumbo – Visma získal svoje prvé Grand Tour víťazstvo vo svojej kariére. 29-ročný pretekár pokoril cesty na území Španielska za 83 hodín a 7 minút.

Pomyselnú striebornú pozíciu obsadil domáci Alejandro Valverde. Aktuálny majster sveta dorazil do cieľa v Madride s dvojminútovým mankom. Stupne víťazov doplnil slovinský mladík Tadej Pogačar.

Zaujímavým momentov pretekov bola sedemnásta etapa. Pelotón sa musel vysporiadať so silným vetrom, čo spôsobilo že išlo o najrýchlejšiu etapu v histórii cyklistiky. Najviac etapových triumfov si odniesol tím Deceunick – Quick-Step, keď jeho pretekári preťali cieľ ako prví dovedna päťkrát.

V bodovacej súťaži zvíťazil Primož Roglič. Najlepším vrchárom sa stal Geoffrey Bouchard z Ag2r La Mondiale. Aj celkové víťazstvo do 25 rokov poputuje do Slovinska, keď si biely dres obliekol Tadej Pogačar z UAE Emirates.

Pelotón pokoril na treťom trojtýždňovom etapáku 3272 kilometrov.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin