Peter Sagan na jednorazovke v Montreale v top 20, triumf si vyšpurtoval Greg Van Avermaet

Foto: twitter.com/GPCQM

Aj druhý deň na kanadských cestách vyvrcholil záverečným špurtom. Tentokrát na klasike v Montreale o výhru špurtovala malá skupina favoritov. Najviac síl a najsilnejšie nohy si do posledných metrov priniesol Greg Van Avermaet, ktorý zvíťazil na páske pred Diegom Ulissim a Ivánom Garcíom.

Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan zápolil o víťazstvo do posledných metrov, keď skupina dostihla unikajúcu dvojicu. Do špurtu sa napokon nezapojil a obsadil 18. priečku.

Druhá kanadská jednorazovka bola obohatená o ďalšie dva okruhy. Pelotón tak musel absolvovať 220 kilometrov na kopcovitej trati. Hneď po štarte sa pred balíkom ustálila skupina piatich jazdcov, ktorá si počas dňa vytvorila až desaťminútový náskok. Na čele pelotónu sa opäť ukázali tímy Deceuninck – Quick-Step, Sunweb a Bora – Hansgrohe. Tie zodpovedne pracovali pre svojich lídrov.

Tempo v hlavnej skupine sa postupne zvyšovalo a na dostihnutí denného úniku sa podieľali aj jazdci Treku – Segafredo spolu s Astanou. Necelých 50 kilometrov pred cieľom bol rozdiel medzi skupinami len pol minúty. Práve v týchto momentoch sa začalo opäť stúpať a rýchle tempo nadelilo pelotón. Po výstupe sa v druhej časti jazdil aj Slovák, Peter Sagan. Počas klesania sa však rozdelené skupiny opäť spojili.

Stále sa však pokračovalo vo veľmi rýchlom tempe a v hlavnej skupine sa objavili prvé ataky. Tie však nemali dlhé trvanie a aj posledný jazdec z celodenného úniku bol pokorený tridsať kilometrov pred cieľom. Pelotón vchádzal do posledných dvoch kôl vyselektovaný, stále v ňom však figuroval aj rodák zo Žiliny, Peter Sagan.

V pelotóne sa začalo opäť nastupovať 10 kilometrov pred cieľom, keď sa z balíka odtrhla početná skupina. V tej nechýbali mená favoritov ako Greg Van Avermaet či Julian Alaphilippe. Stále sa tu pohyboval aj jazdec Bory – Hansgrohe, Peter Sagan. Cyklisti si však nedali vydýchnuť a stále si nastupovali. Tri kilometre pred cieľom zaútočil Julian Alaphilippe, ktorý si doklepol krajana na čele a dvojica si vytvorila menší náskok. Toto duo však skupina napokon dostihla a o triumf sa špurtovalo. 

V záverečnom špurte mal najrýchlejšie nohy Greg Van Avermaet, ktorý preťal cieľ ako prvý. Hviezdny 29-ročný Slovák v závere stíhal Juliana Alaphilippa. V špurte mu tak chýbali potrebné sily a finišoval napokon na 18. mieste.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin