Hviezdny Peter Sagan došpurtoval na jednorazovke v Québecu na výbornom druhom mieste

Foto: twitter.com/GPCQM

Fenomenálny Peter Sagan zvolil už tradičnú prípravu na majstrovstvá sveta, kde sa predstavil na jednorazovke v kanadskom Québecu. Slávny Slovák ukázal v špurte dobrú formu a cieľ napokon preťal na vynikajúcom druhom mieste.

Počas celého dňa sa v pelotóne jazdilo pozorne a tímy Bora – Hansgrohe, CCC a Sunweb nenechali nič na náhodu. Na čele pretekov sa usadila šesťčlenná skupina. Tá dostala od balíka sedem minút k dobru.

Na popredných priečkach v hlavnej skupine jazdil aj 29-ročný Peter Sagan so svojimi tímovými kolegami. 50 kilometrov pred cieľom mala vedúca skupina už iba minútu k dobru. A na čele pelotónu sa ukázal aj Deceuninck – Quick-Step s Bahrajnom – Merida. V balíku sa jazdilo vysokým tempom, z ktorého bolo náročné atakovať.

Dva kilometre pred cieľom sa o útok pokúsil Julian Alaphilippe. Na jeho pokus však zareagoval aj rodák zo Žiliny ,Peter Sagan, spolu s Gregom Avermaetom. Silní trojlístok doplnili ešte dvaja jazdci. Skupina favoritov tak mala našliapnuté k boju o triumf. Pár metrov pred cieľom sa však päticu dotiahla hlavná skupina, v ktorej sa vyviezol aj Michael Mattews.

Došlo tak napokon k záverečnému špurtu, do ktorého si priniesol najviac síl práve Michael Mattews. Trojnásobný majster sveta, Peter Sagan, na posledných kilometroch ukázal skvelú formu a v špurte dokázal na cieľovej čiare pokoriť Grega Van Avermaeta, ktorý tak doplnil pódium.

Peter Sagan sa bude opäť zápoliť o víťazstvo na kanadských cestách v nedeľu 15.9. na druhej jednorazovke v Montreale.

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin