Tour de France preview 21. etapa: Peter Sagan bude zápoliť o výhru na Elyzejských poliach

Tour de France preview 21. etapa: Peter Sagan bude zápoliť o výhru na Elyzejských poliach

Na štartové pole čaká už iba posledná etapa vrcholiaca v hlavnom meste Francúzska. Svoj historický siedmy dres bude oslavovať aj hviezdny Peter Sagan.

Úvod 128 kilometrov dlhej trate sa bude niesť v znamení osláv. Aj v poslednej etape však pelotón absolvuje dve hodnotené stúpania. Tempo by však nemalo byť vôbec rýchle a jazdci si budú užívať slávnostné ukončenie trojtýždňových pretekov.

Do ulíc Paríža tak príde balík pohromade. Skutočné preteky odštartujú už tradičné okruhy na Champs-Élysées. Tu sa cyklisti ukážu celkom osem krát. Na treťom okruhu bude umiestnená posledná rýchlostná prémia. Tá však už nebude rozhodujúca vo finálnom poradí v súťaži o zelený dres. Ten si po siedmy krát oblečie 29-ročný Peter Sagan.

Aj na tejto trati to bude opäť skúšať únik. Záverečné okruhy budú využívať niektorý jazdci na atak z hlavnej skupiny. Na posledných kilometroch bude dôležitá správna pozičná jazda, ktorá rozhoduje o tom kto si na svoje konto pripíše prestížne víťazstvo na Elyzejských poliach.

Opäť tu bude zápoliť o výhru aj trojnásobný majster sveta, Peter Sagan, pre ktorého by to bol jeho prvý triumf v záverečnej etape starej dámy. Slávny Slovák môže využiť svoje cítenie pre pozičnú jazdu. Dôležitým bude aj správne načasovanie špurtu na posledných metroch.

Medzi ašpirantmi na víťazstvo sa objavia čistokrvný špurtéri Elia Viviani, Caleb Ewan, Do špurtu by sa mal zapojiť aj Michael Mattews, ktorému sa v tohtoročnej edícií pretekov nepodarilo triumfovať.   

Profil poslednej etapy:

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin