Tour de France preview 17. etapa: Peter Sagan môže využiť zvlnený profil

Tour de France preview 17. etapa: Peter Sagan môže využiť zvlnený profil

Na náročné horské previerky v Alpách cyklistov zajtra pripraví klasikársky profil. Takáto trasa vyhovuje aj 29-ročnému Petrovi Saganovi, ktorý bude môcť získať druhé etapové víťazstvo v tohtoročnej edícii.

Rovných 200 kilometrov dlhá trať začne na jednoduchom profile. Kopcovitú časť odštartuje rýchlostná prémia, ktorá sa nachádza 70 kilometrov po ostrom štarte. Potom bude pelotón stúpať na prvý hodnotený kopec štvrtej kategórie.

Po absolvovaní týchto dvoch prekážok sa bude čakať až na métu záverečných 10 kilometrov. Druhý výstup dňa bude v priemere obsahovať prevýšenie takmer šesť percent a vrchol stúpania je umiestnený len 8,5 kilometrov pred cieľom. Tieto momenty môžu využiť klasikári na atak z hlavného poľa a pokoriť takéto výstupy by mali aj odolní špurtéri.

Po prekonaní záverečného kopca bude na cyklistov čakať ešte klesanie, ktoré finišuje len pár metrov pred cieľom, na ktorom bude náročné dohnať unikajúcich jazdcov.

Na listine favoritov ani zajtra nechýba trojnásobný majster sveta, Peter Sagan. Zelený muž bude zápoliť nielen o body na rýchlostnej prémií ale v závere aj o etapový triumf. Zajtrajšia etapa bude v boji o zelený dres dôležitou, keďže ide o predposlednú šancu pre najrýchlejších mužov.

Zabúdať však nesmieme ani na klasikárske mená, ktoré na tohtoročnej starej dáme ešte netriumfovali ako Greg Van Avermaet, Matteo Trentin či Michael Matthews. O etapovú výhru sa môže pokúsiť aj žltý muž Julian Alaphilippe, ktorý si môže vybojovať potrebné sekundy do boja o celkové poradie.

Profil sedemnástej etapy:

Autor: Ivana Ďurtová

Google+ Linkedin