spfpetersukenikmsrCez víkend sa v Bratislave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v plávaní, pričom sa zrodilo viacero národných rekord. O slovenské maximá sa postarali Tomáš Púchly, Andrea Podmaníková, štafeta mužov J&T Bratislava na 4×200 m voľným spôsobom či Dukla Banská Bystrica v mixe na 4×100 m voľným spôsobom.

Výsledky Majstrovstiev Slovenska v plávaní

Piatok

Muži

400 m pol. pr. – 1. Peter Gutyan (J&T Bratislava) 4:30,73, 2. Nikolaj Tóth (J&T Bratislava) 4:38,95, 3. Adam Pilek (PK Nové Zámky) 4:39,11

800 m v. sp. – 1. Adam Rosipal (J&T Bratislava) 8:34,71, 2. Jakub Mohler (ŠKP Košice) 8:49,69, 3. Jakub Kovačovský (Vital Bratislava) 9:14,07

4×100 m pol. pr. – 1. J&T Bratislava 3:55,81, 2. SPK Bratislava 3:58,98, 3. Piraňa Topoľčany 3:59,83

50 m v. sp. – 1. Tomáš Púchly (STU Trnava) 22,86 – jun. aj sen. rekord SR, 2. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 23,54, 3. Miroslav Čmeľ (VŠK UK Bratislava) 23,62

100 m prsia – 1. Tomáš Klobučník (Dukla Banská Bystrica) 1:03,92, 2. Peter Ďurišin (VK UŠK Banska Bystrica) 1:04,95, 3. Pavol Fázik (Dukla Banská Bystrica) 1:05,40

200 m znak – 1. Adam Černek (PK Martin) 2:07,92, 2. Adam Rosipal (J&T Bratislava) 2:10,00, 3. Jakub Mohler (ŠKP Košice) 2:11,42

50 m motýlik – 1. Juraj Hlávek (VŠK UK Bratislava) 24,82, 2. Adam Halas (STU Trnava) 25,11, 3. Miroslav Aschengeschvantner (Piraňa Topoľčany) 25,19

Ženy

400 m pol. pr. – 1. Barbara Bartovičová (STU Trnava) 5:03,27, 2. Veronika Kolníková (UMB Banská Bystrica) 5:05,76 , 3. Zuzana Mimovičová (ŠKP Košice) 5:06,95

800 m v. sp. – 1. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 9:18,76, 2. Paulína Vlčáková (SPK Bratislava) 9:38,74, 3. Lucia Linkeschová (ŠKP Košice) 9:44,11

4×100 m pol. pr. – 1. STU Trnava 4:22,44, 2. Orca Bratislava 4:22,52, 3. SPK Bratislava 4:27,26

50 m v. sp. – 1. Miroslava Syllabová 25,89, 2. Katarína Listopadová 26,20, 3. Barbora Mišendová 26,38 (všetky Dukla Banská Bystrica)

100 m prsia – 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 1:09,83, 2. Zuzana Pavlikovská (SPK Bratislava) 1:13,16, 3. Soňa Drábiková (Aquasport Levice) 1:13,77

200 m znak – 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 2:13,73 sen. rekord SR, 2. Barbora Tomanová (STU Trnava) 2:22,23, 3. Barbara Bartovičová (STU Trnava) 2:24,38

50 m motýlik – 1.  Katarína Listopadová a Barbora Mišendová 27,43, 3. Miroslava Syllabová (všetky Dukla Banská Bystrica) 27,90

Mix

4×100 m pol. pr. – 1. STU Trnava 4:08,55, 2. Orca Bratislava 4:10,39, 3. Nereus Žilina 4:11,36

Sobota

Muži

100 m v.sp.: 1. Tomáš Púchly (STU Trnava) 50,65 – jun. aj sen. rekord SR, 2. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 51,10, 3. Pavol Jelenák (J&T Bratislava) 52,20,

200 m prsia: 1. Jozef Beňo (Piraňa Topoľčany) 2:22,84, 2. Pavol Fázik (Dukla Banská Bystrica) 2:23,36, 3. Nikolaj Tóth (J&T Bratislava) 2:23,63,

200 m. motýlik: 1. Richard Nagy (J&T Bratislava) 2:03,49, 2. Karol Púzser (Dukla Banská Bystrica) 2:06,94, 3. Adam Pilek (PK Nové Zámky) 2:08,68,

50 m znak: 1. Tomáš Púchly (STU Trnava) 26,49 – jun. rekord SR, 2. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 26,85, 3. Adam Černek (PK Martin) 27,03,

200 m pol. pr.: 1. Pavol Jelenák (J&T Bratislava) 2:05,33, 2. Adam Halas (STU Trnava) 2:07,64, 3. Peter Gutyan (J&T Bratislava) 2:07,80,

Ženy

100 m v.sp.: 1. Katarína Listopadová 55,79, 2. Miroslava Syllabová 56,34, 3. Barbora Mišendová 56,91 (všetky Dukla Banská Bystrica)

200 m prsia: 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 2:31,88, 2. Miroslava Záborská (PK Martin) 2:38,01, 3. Soňa Drábiková (Aquasport Levice) 2:38,10,

200 m. motýlik: 1. Carmen Mikušová (ŠKP Košice) 2:22,02, 2. Zora Ripková (Orca Bratislava) 2:25,00, 3. Viktória Pekelská (PK Martin) 2:26,03,

50 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 29,00, 2. Barbora Tomanová (STU Trnava) 29,74, 3. Patrícia Mižúrová (PK Martin) 30,73,

200 m pol. pr.: 1. Katarína Listopadová (Dukla Banská Bystrica) 2:16,87, 2. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 2:20,21, 3. Zuzana Pavlikovská (SPK Bratislava) 2:22,83,

Mix

4×100 m v. sp.: 1. Dukla B.Bystrica (Púzser, Mišendová) 3:39,78

Nedeľa

Muži

50 m prsia: 1. Marek Botík (VŠK UK Bratislava) 28,10, 2. Matej Kuchár (Orca Bratislava) 28,55, 3. Peter Ďurišin (VŠK UK Bratislava) 29,11

200 m v.sp: 1. Vladimír Štefánik (Nereus Žilina) 1:53,18 – juniorský rekord SR, 2. Pavol Jelenák (J&T Bratislava) 1:53,39, 3. Adam Rosipal (J&T Bratislava) 1:55,92

1500 m v.sp: 1. Adam Rosipal (J&T Bratislava) 16:22,97, 2. Daniel Mizera (J&T Bratislava) 17:02,88, 3. Jakub Mohler (ŠKP Košice) 17:13,10

100 m znak: 1. Alexander Světlík (SPK Bratislava) 58,66, 2. Adam Černek (PK Martin) 58,67, 3. Rastislav Trocha (ŠKP Košice) 1:00,49

100 m motýlik: 1. Juraj Hlávek (VŠK UK Bratislava) 55,52, 2. Karol Púzser (Dukla Banská Bystrica) 55,71, 3. Miroslav Aschengeschvantner (Piraňa Topoľčany) 56,02

štafeta 4×200 m v.sp: 1. Pavol Jelenák, Adam Rosipal, Nikolaj Tóth, Richard Nagy (J&T Bratislava) 7:44,17 – slovenský rekord, 2. SPK Bratislava 8:12,94, 3. Orca Bratislava 8:19,27

 

Ženy

50 m prsia: 1. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 32,08 – slovenský rekord, 2. Lucia Ledererová (VŠK UK Bratislava) 33,17, 3. Zuzana Mimovičová (ŠKP Košice) 33,89

200 m v.sp: 1. Nina Bábska (SPK Bratislava) 2:13,57, 2. Nikola Kováčová (Orca Bratislava) 2:13,97, 3. Katarína Jedličková (STU Trnava) 2:14,32

1500m v.sp: 1. Veronika Kolníková (UMB Banská Bystrica) 17:53,59, 2. Sára Niepelová (Kúpele Piešťany) 18:16,27, 3. Nina Bábska (SPK Bratislava) 18:22,36

100 m znak: 1. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 1:02,76, 2. Barbora Tomanová (STU Trnava) 1:04,48, 3. Barbora Bartovičová (STU Trnava) 1:06,56

100 m motýlik: 1. Barbora Mišendová (Dukla Banská Bystrica) 1:00,22, 2. Dominika Glozmeková (STU Trnava) 1:02,40, 3. Andrea Podmaníková (Piraňa Topoľčany) 1:02,79

štafeta 4x200m v.sp. 1. Lucia Šimovičová, Zora Rípková, Hana Martina Kubalová, Karolína Hájková (Orca Bratislava) 8:45,09, 2. SPK Bratislava 8:51,60, 3. ŠKP Košice 8:56,39

Autor: Martin Horváth

Foto: Facebok/SPF – Peter Sukeník

 
 

0 Komentárov

Môžete pridať prvý komentár.

Pridať komentár