risonagySlovenský reprezentant Richard Nagy postúpil počas záverečného dňa Majstrovstiev Európy v plávaní v Londýne vďaka vynikajúcemu národnému rekordu do finále v pretekoch na 400 m polohové preteky, keď zaznamenal parádne 3. miesto za 4:15,79. Slovák  s prehľadom o 1,34 sekundy vyhral štvrtú rozplavbu pred Federicom Turrinim z Talianska. Vo finále bude 23-ročný pretekár bojovať o medaily v tretej dráhe, pričom štart pretekov je na programe od 17:40 SEČ.

Pavol Jelenák štartoval podobne ako Richard Nagy na 400 metrov dlhej polohovke a časom 4:29,17 obsadil 29. pozíciu. V rozplavbách sa predstavila takisto polohovková štafeta žien na 4×100 m v zložení Katarína Listopadová, Andrea Podmaníková, Barbora Mišendová a Miroslava Syllabová, pričom naše plavkyne obsadili 10. miesto časom 4:08,68.

Výsledky nedeľných rozplavieb na ME v plávaní v Londýne

400 m voľným spôsobom ženy – 1. Martina de Memmeová (ITA) 4:09,36

400 m polohové preteky muži – 1. David Verraszto (HUN) 4:14,49, 3. Richard Nagy 4:15,79, 29. Pavol Jelenák 4:29,17

Štafeta 4×100 m polohové preteky ženy – 1. Švédsko 4:02,99, 10. Slovensko 4:08,68

Štafeta 4×100 m polohové preteky muži – 1. Francúzsko 3:36,87

Výsledky sobotného večerného programu na ME v plávaní v Londýne

Finále 1500 m voľným spôsobom ženy – 1. Boglarka Kapasová (HUN) 15:50,22 CR, 2. Mireia Belmonteová Garciová +9,98, 3. Maria Vilasová Vidalová +11,03 (obe ESP)

Semifinále 50 m prsia ženy – 1. Jennie Johanssonová (SWE) 30,74

Finále 100 m motýlik muži – 1. László Cseh (HUN) 50,86 CR, 2. Konrad Czerniak (POL) +0,36, 3. Mehdy Metella (FRA) +0,84

Finále 200 m voľným spôsobom ženy – 1. Federica Pellegriniová (ITA) 1:55,93, 2. Femke Heemskerková (NED) +0,04, 3. Charlotte Bonnetová (FRA) +0,58

Semifinále 50 m voľným spôsobom muži – 1. Florent Manaudou (FRA) 21,64

Finále 50 m znak ženy – 1. Francesca Halsallová (GBR) 27,57 CR, 2. Mie Oestegaardová Nielsenová (DEN) +0,20, 3. Georgia Daviesová (GBR) +0,30

Finále 200 m znak muži – 1. Radoslaw Kawecki (POL) 1:55,98, 2. Yakov Yan Toumarkin (ISR) +0,99, 3. Danas Rapsys (LTU) +1,24

Semifinále 200 m motýlik ženy – 1. Alessia Polieriová (ITA) 2:07,49

Finále 50 m prsia muži – 1. Adam Peaty (GBR) 26,66, 2. Peter John Stevens (SLO) +0,43, 3. Ross Murdoch (GBR) +0,65

Semifinále 50 m voľným spôsobom ženy – 1. Francesca Halsallová (GBR) 24,21

Štafeta 4×200 m voľným spôsobom muži – 1. Holandsko 7:07,82, 2. Belgicko +0,46, 3. Taliansko +0,48

Foto: Facebook/SPF – Peter Sukeník

Autor: Martin Horváth

 
 

0 Komentárov

Môžete pridať prvý komentár.

Pridať komentár